بین الملل

امیرعبداللهیان: آمریکا درک کند عدم توقف جنگ غزه، شرایط منطقه را از کنترل خارج می‌کند

به گزارش مجله لوکس، «حسین امیرعبداللهیان» در این دیدار با اشاره به لزوم افزایش تلاش مشترک برای توسعه روابط دوجانبه، بر اهمیت اجرای توافقات میان رؤسای دو کشور تاکید کرد و در همین راستا از همتای خود جهت سفر به تهران دعوت کرد .

وی در ارتباط با مسئله فلسطین گفت: موضوع اول در غزه، پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی است.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران، افزود: آمریکا و رژیم اسرائیل با توجه به‌ ناکامی در تحقق هیچ‌یک از اهداف اعلام شده خود در جنگ علیه غزه، با تداوم جنگ به‌دنبال تکمیل بررسی‌ها و طراحی‌های خود برای غزه پساجنگ هستند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد آمریکا باید به درستی درک کند که عدم توقف جنگ علیه غزه، می‌تواند اوضاع را پیچیده‌تر کرده و شرایط در منطقه از کنترل خارج شود.

امیرعبداللهیان: آمریکا درک کند عدم توقف جنگ علیه غزه، شرایط منطقه را از کنترل خارج می‌کند

0 seconds of 20 seconds

خانم رتنو مرسودی، وزیر خارجه اندونزی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تداوم مشورت‌های مشترک در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای، شرایط در غزه را سخت و نگران کننده توصیف کرد و بر لزوم ادامه تلاش ها به‌منظور پایان دادن به حملات علیه غزه و توقف جنگ تاکید کرد.

وی با اشاره به نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض گفت: نشست ریاض یک پیام مهم‌ داشت و آن اینکه کشورهای اسلامی متحد هستند.

وزیر خارجه اندونزی با اشاره به نتیجه رأی گیری روز گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل، آن را نشان دهنده بزرگتر شدن حمایت جهانی از آتش‌بس دانست.

وی مسئله آتش بس را مهم و اولویت اول در غزه دانست و گفت: لازم است برای این منظور تلاش‌ها ادامه یابد.

۳۱۰۳۱۰

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا