امید کاروان ایران در المپیک به کشتی است/از این رشته حمایت می‌کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از فدراسیون کشتی، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی از صبح امروز یکشنبه (۶ خردادماه) با حضور محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و اعضای مجمع در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

سید محمدشروین اسبقیان در این مجمع گفت: با ورزش بزرگ شدم و زندگی کردم، ورزش قهرمانی انجام دادم و بعنوان مربی، رئیس هیئت کشتی، رئیس فدراسیون، مدیرکل و معاون وزارت ورزش خدمت کرده‌ام و حتی چمن آب داده‌ام و یک شبه به اینجا نیامده‌ام و مراحل زیادی را طی کردم. اینها را گفتم که بگویم صحبت‌هایی که می گویم تعارف نیست. وقتی اسم کشتی می‌آید اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، پهلوانی، گذشت و ایثار است. یکی از رشته‌های تخصصی من دو سرعت بوده ولی وقتی کلمه کشتی می‌آید انسان به یاد ارزش‌ها به یاد پهلوان تختی و شهید هادی می‌افتد. کشتی هم ورزشی و هم فرهنگی است. کشتی وقتی وارد می‌شود تشک را می بوسد و وقتی خارج می‌شود نیز همینطور و ارزش‌ها در کشتی نهادینه شده است.

اسبقیان تصریح کرد: به واسطه این منش پهلوانی، کشتی برای ورزش کشور مهم است و اعتقاد قلبی من است که کشتی جور ورزش کشور را کشیده است در طول تاریخ المپیک‌ها و بازی‌های آسیایی، وقتی از همه جا نا امید می‌شدیم می‌گفتیم کشتی گیران انءشالله جبران می‌کنند. بنابراین وقتی می‌گوئیم باید از کشتی حمایت شود، این اعتقادی است و این در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و مورد تأکید ما است و به آن عمل کردیم.

معاون وزیر ورزش گفت: ان ءشالله امید کاروان ورزشی ما در المپیک کشتی است و شخص وزیر نیز دستور داده تا نگاه ویژه ای به کشتی شود. گزارش ارائه شده توسط فدراسیون کشتی بسیار خوب بود، و خستگی کار را از تن ما درآورد و ما را به وجد آورد و تعارف نمی‌کنم در کشتی کارهای بزرگی شده است. من خودم رئیس فدراسیون بوده‌ام و کارهای انجام شده در کشتی بسیار بزرگ بوده است و این کارها قابل مقایسه با کارهای دیگر نیست و بی نظیر و بسیار ارزشمند است.

اسبقیان با اشاره به کسب عناوین و مدال‌های بیشمار در کشتی گفت: در کنار این قهرمانی‌ها، انجام اقدامات فرهنگی در فدراسیون بسیار عالی بوده و مسائل فرهنگی بسیار مهم است و این دغدغه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: اقدامات انجام شده را تمجید می‌کنیم که در کنار کار قهرمانی و عمرانی، کار فرهنگی نیز بسیار قوی انجام شده است. و معتقدم که کار آماده سازی دو بال دارد که یک بالش کار آمادگی جسمانی و یک بالش کار آمادگی روحی و روانی است. بعنوان خدمتگزار شما در معاونت قهرمانی ابتدا به شما تبریک می گویم و در ادامه از شما تشکر و قدردانی می‌کنم و همیشه در خدمت جامعه کشتی هستم. درب اتاق من برای رؤسای هیئت کشتی باز است و به دنبال حل مشکلات هستم.

دکمه بازگشت به بالا