عمومی

امید به تحقق وعده ۱۷ ساله

سفره های غاز در سیستانوبلوچستان که زمانی برچیده می شود؟

به روگر مجله لوکس، کھیں ایران نوشت: «هنوز هوا سرد است، اما تصاویر خطوط طولانی گاز در برخی شهرهای شهر سوریه در شبکه جامعه پراکنده است. در واقع تابستان است و کسانی که از نزدیک درگیر مشکل کمبود گاز بوده اند یا اخبار را دنبال می کنند می دانند که با شروع فصل سرما، مردم هم با مشکل سوخت مواجه می شوند که عمدتا به دلیل گرمایش است.

حالا خط گاز به تابستان رسیده است و این یعنی عده ای با مشکل آشپزی هم مواجه هستند و همین باعث می شود ساعت ها در صف های طولانی روی کپسول باشد. Раск раск, оз гмеля صفحهее ист, как это размение доставка gaz, в хамни расслуги mishudo, merednыm dr garmay cazmera, saatь dar saf capsul gaz baystend. یکی از شهروندان این شهر که حدود 95 هزار نفر جمعیت دارد می گوید: اینجا همیشه مشکل داشتیم اما در زمستان هوا سرد می شود. الان مشکل اینجاست که قیمت کپسول بالا رفته و کپسول دولت راحت نیست. گاهی ناهریم کاپسول را با کی از دلال‌ها بههریم که آن هم راحت پیدا می‌شود. מא אלאנ גאז ברים מחשר פקוטופוזעמאנם מיאוחש קח עשוען בה כאלאעוק

یکین دیر از کیدین زابل هم آنتور می‌گوید: « همیشه در سکیدی کابل و زاهدان و همین تور خاش، میرجاوه و سراوان، مشکلی کامی گاز کیلی آست چون آئین کوکت سردسیر دراند و درنت کینتی و کینتری و دراند کرد. در منطقه بلوچستان و چابهار از گاز بیشتر برای پخت و پز استفاده می شود، زیرا برای گرم کردن اجاق گاز نیاز چندانی ندارند و در فصل زمستان نیز آنقدر سرد نیست که مصرف آنها برای اجاق گاز زیاد باشد. اما در مناطق سردتر مانند منطقه، مردم هم برای پخت و پز و هم برای گرم کردن به سوخت نیاز دارند. با توجه به این موضوع، معمولاً در زمستان گاز سختی داریم، اما امسال چند روز در تابستان است که تولید گاز به سختی انجام می شود و دلیل آن هم همین طور خطوط گاز است.

شهرستان گلشن سیستان‌وبلوچستان هم از جمال سبادی است که این روزین داکری کامک کازی است. این شهرستان با جمعیتی حدود 62 هزار نفر در جنوب شرقی استان واقع شده است و در میان شهرهای تازه تاسیس سوریه در ماه 1398 با جدا شدن از شهرستان سراوان و ترکیب دو شهر تشکیل شد. بخش مرکزی” و “مرکزی”.

عامری، یکی از کیتین‌دین گلشن می‌گوید: «ما در وسط تابستان هستیم. همه سال است که به هما فرشاه‌ و هیک کرینی‌اند. ما فکر کردیم ، ה קח ז ס שדע שד א ב ב ב מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ מ עמ דר דר דר א א ש ש עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ עצ روبرو از وکتی کلشن شهر شده جایدی جامیت از بریکی به عین شهر و شده و جمیتا دو کار شده اما اپیکی کمینی شده است. ما در این شهر فقط یک جایگاه سوخت داریم که نسبت به جمعیت شهر بسیار کم است. در شهر غلشن و سراوان مشکل مدرون کیلی زیاد است و برای پیکتوپز مشکلات زیادی داریم، نازیرهمان این است که در زیتان زیاد شود. الان دلالها نانشان در روگن است و هذا بھاهرین سود میگریدن»

به کوں نوید برهان‌زهی، از فیکھان کیستان‌وبلوچستان، بر راسک و گلشن، در دراین اخرین در کابهار و زراباد هم سفره‌های تورتونی گاز گرفته شده است. به عقدیا و آین مشکل کیشتر به استشیون کا از تنکیک و رکش سکمک سوک برمی‌کردی. به گفته این شهروند ایران، قیمت کپسول دولتی بین 20 تا 25 هزار تومان است اما در بازار آزاد 100 هزار تومان است.

اما داستان ناتمام غازرسانی به سیستانوبلوچستان از کجا شد؟ پروژه انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر دقیقا 17 سال پیش آغاز شد و در سال 1384 آغاز شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1388 משאל גאז דר יראנשהר רושן שד. در آن زمان مشعل گاز در زهدان و زابل نیز روشن شد که این توافق محقق نشد و چند روزی آتش زدن مشعل در این شهر تمدید شد و به پایان سال 1392 موکول شد. ، بنابراین دوباره اجرا نشد.

در سال ۱۳۹۳ با روی کار آمدن دولت یازدهم کے کے کے کے ۱۳۹۳ مشاهل کاز در زاهدان ورشن شد. در حد متوسط ​​هاشمی، استاندارد شهر سوریه اعلام کرد که البته وعده عملی شد و دو سال به تاخیر افتاد و در پایان ماه 1395 مردم کشور شاهد آتش سوزی بودند. گاز مشعل در شهر

شادی مردم از روشن‌شدن مشاهل غاز اما دیری نپایید; চারা কাক্তা কন্দা কাজার্শ্ন শ্দ্দ শ্দ স্দা স্লা জাল্জা ক্রা ক্দ্যাত ক্দ্যাত ক্দ্যাত

گازرسانی به زهدان پس از حادثه آتش سوزی در بین دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی این شهر به دلیل استفاده از دیگ های نفتی و گستردگی فاجعه سرعت گرفت و تا سال 1397 تعداد بیشتری تحت پوشش شبکه گاز قرار گرفتند اما همچنان مشکلات زیادی وجود داشت. در راه مردم استان؛ شیدش صف‌های تورتونی کپسول غاز که در فسل زیتان می‌شد می‌شد. در قاعد غازرسانی کانان با کلکنی کند و لاکـ۹شتی پیش میرفت ک مردو امید کندانی به آن نکھیدند.

شهریور 1399 زمانی بود که بر اساس اعلام دولت سوریه، به منظور تسهیل در کشف گاز در مناطق منطقه، هشت اپراتور توزیع گاز مایع ایجاد و سهم گاز مایع در سوریه 30 مورد افزایش یافت. درصد

البته هر ساله در سال 1399، 17 دستگاه تراکتور جدید از استان های دیگر برای تسریع در ورود گاز به استان به ناوگان استان قبلی اضافه می شد و تعداد واگن های قطار ورودی با گاز مایع به استان نیز به 24 واگن در هر دستگاه رسید. هفته، اما هنوز برخی از مشکلات وجود دارد.

رضا پنجابی، مدیرعامل شرکت گاز سیستان‌وبلوچیستان در عین حال گفت: پرونده گازرسانی به شهر زهدان در سال 98 بسته می‌شود و گازرسانی کل استان تا سال 1402 تکمیل می‌شود.

در سال 1400 بود که سرانجام دولت اعلام کرد که پمپاژ سیلندرها به مناطق دورتر از مرکز مشکل است، بنابراین مقرر شد در چهار شهر هامون، زهدان، دلگان و نیکشهر تأسیسات گاز مایع جدید ساخته شود. ایجاد و در همان سال به بهره برداری رسید.

با توجه به آنچه گفته شد، توزیع گاز یکی از مشکلات عمده در سیستم توزیع گاز استان است.

اما اگر می خواهید بدانید از آخرین روزنامه توزیع گاز در سیستان وبلوچستان هم بید گفت کہ 19 مرداد امسال شرکت گاز سیستان وبلوچیستان کرد کرد کرد کرد کے در زهدان کل نیاکها و شاهابات مدیا شهده و 93 هازاز کامزید کاز در آن درد در زهدان گاز است، یعنی در هل حدر کودر 68 کھے کردم کامسید کاز شده‌اند.

بر آيين اساسي اختصاف زاهدان به زابل حود يك ماه پيش ذكر شده است. با تسریع جاز زرجة خط تنزل زاهدان به زابل هماکنون کیمان در آن روگن قبضه از کاز فیزی را دارد. در کود آیین رگوں هم که شامل شاهرانتی زابل، زهک، نیمروز، حامون، هیرمند و زاهدان است، تریکی‌های فیلم و دیستیون شده در کافتیل. یک‌سری رفع نواقس و تست‌های تحمیل است که باید نمور شود که این تنکیک‌ها باشد.

بر اساس اعلام شرکت گاز استان، گاز به صورت تزریق گاز به شبکه تزریق می شود و سپس انشعابات روی شبکه نصب می شود و شروع به کار می کند.

در شهر ایران نیز شرایط مشابهی در شهر زاهدان وجود دارد و تمامی شبکه های لازم اجرا شده است و شهروندان می توانند از گاز طبیعی استفاده کنند.

با این وصاف به نزر می‌رسد مشکل گاز سیستان‌وبلوچستان به استانی پیانی خود برک می‌شود; حداقل می توان امیدوار بود که این اتفاق در حال وقوع است و در نهایت شاید روزی در آینده نزدیک شاهد اجرای وعده 17 ساله خود باشیم.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا