اجتماعی

امسال کدام تقاطع‌های غیرهمسطح به بهره‌برداری رسیده است؟

پایتخت در سال جاری تا به امروز شاهد افتتاح ۹ تقاطع غیر همسطح بوده که بهره برداری از این پروژه‌ها باعث کوتاه شدن مسیر تردد شهروندان شده است.

به گزارش مجله لوکس تقاطع غیرهمسطح محل برخورد دو یا چند راه ارتباطی است. وقتی هریک از این راه‌های ارتباطی در ارتفاع‌های مختلفی از سطح زمین ساخته شده باشند، به‌طوری که عبور و مرور یکدیگر را مختل نکنند. در برابر این نوع تقاطع، تقاطع غیرهمسطح قرار دارد. استفاده از تقاطع‌های ناهمسطح یکی از راهکارهای مؤثر برای روانی عبور و مرور است و از مباحث مورد توجه در مدیریت شهری و مهندسی عمران است.

شهرداری تهران وعده بهره برداری از ۱۸ تقاطع غیر همسطح را در طول سال جاری به شهروندان داده بود و تا روز گذشته ( ۱۲ بهمن‌ماه) هشت تقاطع به بهره برداری رسید. مابقی این تقاطعات بنا به گفته هادی حق‌بین – معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران – تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

بنابر گزارش معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، تاکنون تقاطع غیر همسطح بلوار شقایق به خیابان ایثارگران(اسپیناس)، تقاطع غیر همسطح ابوذر، تقاطع غیر همسطح خیابان گلها با بزرگراه شهید همدانی، زیرگذر تقاطع بلوار کوهک با بزرگراه شهید همدانی، پل مختاری، تقاطع غیر همسطح آیت الله سعیدی، احداث تقاطع غیر همسطح موسوم به R۱۲ و دور برگردان غیر همسطح غرب به غرب بزرگراه ارتش در شرق بلوار نیروی زمینی(B۹) به بهره برداری رسیده است. نهمین تقاطع یعنی تقاطع زین‌الدین-باقری نیز به بهره برداری رسید.

به گزارش سایت شهر، مدیریت ششم شهری تاکنون ۱۹ تقاطع غیر همسطح را افتتاح کرده است.

انتهای پیام

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا