امدادرسانی هلال‌احمر به ۲۲۸ نفر در سیل اردبیل

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی و اسکان اضطراری به ۲۲۸ نفر حادثه دیده سیل و آب گرفتگی در شهرستان‌های خلخال، کوثر و سرعین خبر داد.

به گزارش مجله لوکس، مجتبی باباپور در این باره گفت: در اثر بارش‌های سیل آسا، سیل و آب گرفتگی معابر و منازل در روستای مورستان از توابع خلخال، روستای تازه کند سبلان از توابع سرعین و در سطح شهر کیوی به مرکز پاسخگویی به حوادث ۱۱۲ گزارش شد.

وی ادامه داد: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در قالب ۱۴ تیم عملیاتی شامل تیم‌های محیط های آبی، اسکان و تغذیه اضطراری و ارزیابی سوانح متشکل از ۵۰ نفر با به کارگیری ۱۱ خودروی کمک دار امدادی به یاری مردم شتافتند.

جانشین مدیر جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: سرخ و سپیدپوشان هلال احمر تا به حال به ۲۲۸ نفر حادثه‌دیده امدادرسانی کرده اند و اقلام زیستی و معیشتی همچون ۴۵ چادر امدادی، ۱۲۰ تخته پتو، ۴۵ تخته موکت، ۴۵ ست ظروف آلومینیوم، ۵۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته ، ۲۰۰ کیلوگرم نایلون و همچنین زیر انداز و خرما و بیسکوییت در میان آنان توزیع کرده اند.

باباپور با اشاره به اینکه عملیات همچنان ادامه دارد، افزود: نیروهای عملیاتی استان با تمام تلاش خود با به کارگیری موتور آب و دستگاه‌های کف کش در حال تخلیه منازل هستند.

ندای امداد ۱۱۲ به صورت ۲۴ آماده دریافت گزارش حوادث و ارائه خدمات به هموطنان است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا