اقتصادی

اقتصاد هند در سراشیبی – مجله لوکس

شاخص تولید صنعتی در ماه ژوئن با سرعتی کمتر از حد انتظار رشد کرد.

به گزارش مجله لوکس، آمارهای وزارت آمار هند نشان داد که نرخ رشد تولید صنعتی هند در ماه ژوئن به کمترین میزان در سه ماه گذشته یعنی ۳.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز رشد ۵ درصدی را پیش‌بینی کرده بودند. تولید صنعتی در ماه مه از ۵.۲ درصد به ۵.۳ درصد تغییر یافت.

بخش تولید که حدود ۱۷ درصد از اقتصاد هند را تشکیل می‌دهد، در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۱ درصد افزایش یافت که نسبت به نرخ رشد سالانه ۵.۸ درصدی ثبت شده در ماه مه کاهش یافته است.

داده‌ها نشان می‌دهد که تولید برق در ماه ژوئن نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴.۲ درصد افزایش یافته است، در حالی که فعالیت‌های معدنی ۷.۶ درصد افزایش یافته است. در ماه مه، تولید برق ۰.۹ درصد کاهش یافت و فعالیت‌های معدنی ۶.۴ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی هند رشد ۶.۵ درصدی اقتصاد را در سال مالی منتهی به پایان ماه مارس آینده نشان می‌دهد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا