اقتصادی

افزایش قیمت بستنی و شوک مشتری در آرژانتین

در حالی که آرژانتین با تورم مقابله می‌کند، قیمت بستنی در یک ماه دو برابر می‌شود.

به گزارش مجله لوکس، انتخابات مقدماتی اخیر در آرژانتین منجر به کاهش شدید ارزش پزو شده و به طور تصاعدی هزینه‌های کالاها و خدمات را افزایش داده است.

چالش آرژانتین برای جلوگیری از تورم که در حال حاضر ۱۱۳ درصد است، سریعتر صعود می‌کند. فهرست‌های قیمت نشان‌دهنده افزایش متوسط ۱۸ درصدی بین ۲۶ جولای تا ۱۵ اگوست است. بستنی‌ها و دسرها بیشترین جهش را داشتند، اگرچه بین محصولات مختلف تفاوت وجود داشت. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که تورم در آستانه انتخابات عمومی ۲۲ اکتبر افزایش بیشتری پیدا کند.

صاحبان فروشگاه در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین با دریافت لیست قیمت جدید این هفته که شامل تنقلات، چاشنی‌ها، نوشابه‌ها و بستنی‌ها بود، شوکه شدند زیرا قیمت برخی از آنها از اواخر جولای ۶۰ درصد افزایش یافته است.

این بررسی نشان می‌دهد که تورم در ماه اگوست افزایش می‌یابد زیرا آرژانتین در تلاش است تا از تورم فوق‌العاده‌ای که در اواخر دهه ۱۹۸۰ متحمل شد، اجتناب کند. لیست قیمت دریچه‌ای به نحوه انتقال این شوک‌های بازار به صاحبان مشاغل کوچک و در نهایت مشتریان ارائه می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، افزایش قیمت‌ها نسبت به سال‌های گذشته بسیار تندتر و حداقل ۱۰ درصد در ماه است اما برخی از محصولات افزایش بسیار بیشتری را دارند. برخی افزایش قیمت‌ها را به تدریج اجرا می‌کنند تا مشتریان را نترسانند و  برخی دیگر تصمیم می‌گیرند به نفع حفظ مشتریان وفادار، ضرر برخی از محصولات را بپذیرند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا