استان ها

افتتاح مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب گنبدکاووس/ احداث جاده نفت با نگاه ویژه دولت سیزدهم

مجله لوکس/گلستان معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه سفر اول رئیس جمهور به گنبدکاووس ۱۸ هزار و ۴۰ میلیارد ریال ره‌آورد داشت، افزود: در تلاش هستیم تا برای سفر دوم مصوبات بیشتری را جذب کنیم.

مهدی دهرویه عصر یکشنبه طی نشستی را که در استودیو آوای گلستان، در آستانه سفر دوم رئیس جمهور به استان گلستان با خبرنگاران برگزار شد، اظهار کرد: سفر نخست رئیس جمهور به استان که در اسفند ماه ۱۴۰۰ انجام شد، دستاوردهای بسیاری را برای شهرستان گنبدکاووس به همراه داشت.

وی با بیان اینکه در گذشته نسبت به این شهرستان گردشگری کم کاری و کوتاهی شده است، ادامه داد: به همین دلیل گنبدکاووس بر خلاف نام بزرگ خود، از توزیع عادلانه امکانات محروم بوده و به نوعی دچار عقب ماندگی است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۱۸ روستای مناطق مرزی این شهرستان از نعمت آب لوله کشی محروم هستند، افزود: آبرسانی به آن روستاها توسط تانکر صورت می‌گیرد که برای کشور ما خوب نیست و برنامه‌ریزی شده تا این مشکلات در سایه توجه دولت سیزدهم مرتفع گردد.

وی از بلاتکلیفی «تصفیه‌خانه» گنبدکاووس از ۳۰ سال گذشته تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از سفر نخست رئیس جمهور ۱۳ هزار میلیارد ریال برای این پروژه اختصاص و جذب شد که هم اکنون مدول اول آن با پوشش ۳۰ هزار نفر نیز افتتاح خواهد شد.

دهرویه با تأکید بر اینکه «بیمارستان» گنبدکاووس حدود یک میلیون نفر از ساکنان شرق استان را پوشش می‌دهد، اضافه کرد: زمین احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی گنبدکاووس از سال ۱۳۹۵ شناسایی و تا یک سال گذشته پیشرفت ملموسی نداشت و خوشبختانه موفق شد ماده ۲۱ را اخذ و در شُرف اخذ ماده ۲۳ قرار گرفته و سند آن به نام علوم پزشکی صاد شده و پیگیر تصویب اعتبار برای ساخت هستیم که قطعاً در سفر دوم پیگیر آن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه خیلی‌ها «جاده نفت» را یکی از اتفاقات محال می‌دانستند که امسال ۱۵ کیلومتر احداث و زیرسازی شد و این جاده مسیر گنبدکاووس به اینچه‌برون را ۳۵ کیلومتر کاهش می‌دهد، خاطرنشان کرد: هموطنان این را بدانند که پس از ایجاد زیرساخت‌های منطقه آزاد اینچه‌برون، نخستین جاده استراتژیکی که به این منطقه متصل خواهد شد، همین جاده نفت است.

معاون استاندار گلستان در خصوص وضعیت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس توضیح داد: سوء مدیریتی گذشته سبب شده تا درآمد ناشی از سوارکاری در خود گنبدکاووس هزینه نشود و باید تدبیر شود تا منابع آن عاید شهرستان گردد و اگر پول این مجموعه در گنبدکاووس هزینه شود، کل ورزش استان را پاسخ داده و بی‌نیاز از اعتبار دولتی می‌شویم.

وی جمع اعتبارات سفر اول رئیس جمهور به گنبدکاووس را ۱۸ هزار و ۴۰ میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد: این میزان اعتبار ۶۶ پروژه و مصوبه را شامل می‌شود و قطعاً در سفر دوم پیگیر مصوبه‌های بیشتر خواهیم بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا