عمومی

استفاده از ۲۰۰۰ دستگاه وسلیه نقلیه در مرز اربیل برای تردد زائران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، نصرالله رشنودی شنبه شب در فیلاست از مرز تمرچین استاندار آذربایجان غربی افزود: دو هزار دستگاه خودرو برای جابجایی زائرین در مرز اربیل قرار داده شده است تا زائرین عزیز بتوانند به راحتی از آنها برای سفر به کربلا و نجف استفاده کنند.

وی کرد داد: کزرگاه مرزی تمرچین ولين تحميل خود را امسال براي خدمت به زايران العربين امام حسين (ع)ع) داشت و خدا را از این بابت شاكریم.

رشنودی وی افزود: موضوع اربعین در روابط شهرهای مرزی و کشور بسیار موثر است تمرچین کار نکرد

وی گفت: با توجه به ورود زائران از گذرگاه مرزی حاج عمران به اقلیم کردستان عراق، برادران کرد پذیرایی می کنند، استقبال خوب است و کار زائران به سرعت انجام می شود، سپس به این مکان منتقل می شوند. در اربیل، و در اینجا زائران در اختبارشان قرآن دائة می‌شود و در روز دوم به اراکی به کربلا مشرف می‌شود، استراحت می‌کنند و غذا می‌خورند.

امسال برای اولین بار مرز است تمرچین در شهرستان پیرانشهر در ایام عربین حسینی پوترای، نگرانی زایران ایرانی به عتبات علیات در عرک است و از آن تریک نوروم جاید از زوار به جینت شرکت در این پیں‌روی عرباین عازم سرزمین اشکدن.

زوار پس از بستدن از مرز تمرچین در ايران و حجي عمران در ترف العراقي، مصير حجي عمران – عربيل، عربيل – كركوك و كركوك به بغداد را به المسير رفت و الحسينيه بغداد به سمت حج امران نیز مسیر کوگر زوار بود.

تمرچین از مرکز شهر استان آذربایجان غربی حدود 150 کیلومتر و تا کربلای معالی 650 کیلومتر فاصله دارد.

دکمه بازگشت به بالا