اقتصادی

استانداردسازی محصولات تولیدی با روش‌های آنالیز پیشرفته دانش‌بنیان‌ها

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان با استفاده از تجهیزات و روش‌های فناورانه، زمینه‌ای را برای استانداردسازی محصولات فناورانه فراهم کردند.

به گزارش مجله لوکس، ذکیه سادات موسوی، مدیر منابع انسانی این شرکت دانش‌بنیان ارائه خدمات در حوزه ارائه خدمات کنترل کیفی را از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت عنوان کرد و گفت: این شرکت دانش‌بنیان با راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مختلف در زمینه تعیین ماهیت فرآورده‌های نفتی، نساجی و سلولزی، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و … زمینه را برای تولید محصولات استاندارد و تامین نیازهای صادراتی، وارداتی و تولید داخل ادارات استاندارد، گمرکات کشور و واحدها فراهم کرده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات فناورانه در حوزه کیفیت و ماهیت سنجی محصولات مختلف، اظهار کرد: این شرکت با برخورداری از آزمایشگاه‌های نساجی، سلولزی، شیمیایی، تعیین ماهیت و میکروبی، زمینه‌ساز ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در این حوزه‌ها شده است. این شرکت با تجهیز و تکمیل دستگاه‌های حرفه‌ای آزمایشگاهی، فعالیت‌های تخصصی آنالیز خود را در زمینه‌های آرایشی، بهداشتی، میکروبیولوژی، ظروف و تعیین ماهیت ادامه می‌دهد.

موسوی با معرفی محصولاتی که در این مجموعه دانش‌بنیان کیفیت‌سنجی می‌شوند، ادامه داد: در حوزه محصولات نساجی انواع پارچه،البسه، نخ، شیفر و پارچه روکش شده، پوشک، نوارهای بهداشتی و پنبه هیدروفیل قابل کیفیت‌سنجی هستند. همچنین محصولات بهداشتی، آرایشی و انواع آشامیدنی‌ها با استفاده از تجهیزات و روش آزمون‌های پیشرفته مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.‌

مدیر عامل این شرکت با اشاره به توانمندی در انجام آزمون‌های تعیین ماهیت و شناسایی، گفت: با استفاده از روزآمدترین فناوری‌های آزمایشگاهی، کیفیت سنجی انواع فلزات به روش XRF، انواع اسیدهای چرب و اسانس، انواع محصولات چینی و سرامیک، انواع محصولات شیشه‌ای، انواع الیاف، نخ، پارچه و منسوجات، انواع چرم طبیعی و مصنوعی، انواع فیبر، تخته و محصولات چوبی، انواع مواد معدنی و آلی، انواع کاغذ و محصولات سلولزی، انواع چسب و سمباده، انواع پلاستیک و رزین‌های پلیمری، انواع رنگ،جوهر، مرکب و پوشش‌ها در این مجموعه انجام می‌شود.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی انجام آزمایش انواع خازن و قطعات الکترونیکی، انواع ادویه، نشاسته و چاشنی‌ها، انواع مواد فعال سطحی تانسیو اکتیف، انواع خمیر کاغذ و کاغذ، انواع باطری و خازن، غلات سنگ آهن و آنالیز روغن‌های خام را از دیگر خدمات این شرکت نام برد و یادآور شد: فعالیت‌های حرفه‌ای این آزمایشگاه در سال ۹۴ از طریق گواهینامه تایید صلاحیت ملی بر اساس استاندارد ۱۷۰۲۵ ISO/IEC مورد تایید قرار گرفت. بازرسی، نمونه‌برداری و آزمون خرمـا، از سال ۹۵ به دامنه فعالیت این آزمایشگاه افزوده شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا