ازسرگیری اعزام‌های عمره پس از حج

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تأیید خبر برقراری عمره پس از حج تمتع، گفت: جمع زیادی از زائران ایرانی بعد از حج تمتع به عمره مشرف خواهند شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مجله لوکس به حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه پس از حضور در مدینه در نشست خبری به تشریح برنامه‌های حج تمتع ۱۴۰۳ پرداخت و اظهار کرد: همه باید وظایف خود را به خوبی انجام دهیم و امسال نسبت به سال‌های گذشته آورده جدید داشته باشیم و فعالیت بیشتری انجام دهیم. مشروعیت حضور ما در این سرزمین برای خدمت به زائران است و اگر غفلت کنیم در فردای قیامت پاسخگویی دشوار است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه با بیان اینکه برخی از حجاج حدود ۱۸ سال در نوبت حج تمتع بوده‌اند، گفت: عزیزانی که اکنون به حج مشرف شده‌اند حدود ۱۸ سال در انتظار و روزگاری، چالاک بوده‌اند، اما اکنون پیر شده‌اند. بنابراین باید خدمتگذار آنها باشیم. باید به این فکر کنیم که چگونه می‌توانیم راه سریع و آسان‌تر برای خدمت به آنها پیدا کنیم.

نواب در ادامه به موضوع عمره پرداخت و افزود: امسال مسأله عمره با هماهنگی میان دو کشور برقرار شد و مسئولان کشورمان این باب بسته را مفتوح کردند و جمع بسیاری از زائران ایرانی بعد از حج تمتع به عمره مشرف خواهند شد.

او با اشاره به برخی فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حج ابراهیمی گفت:  در تمام احکام و پیام‌های منتشر شده از ایشان باید به وحدت توجه داشته باشیم به این دلیل که پیروزی نیروهای اسلام با وحدت محقق خواهد شد و اگر کسی ندای تفرقه برانگیزد آن، ندای خدا نیست، بلکه ندای شیطان است. یکی از آموزه‌های حضرت ابراهیم، برائت از دشمنان است. حج برائت، حج دعوا نیست، حج روشنگری و تبیین آموزهای آن پیامبر راستین الهی است.

سرپرست حجاج ایرانی درباره جایگاه استاد و دانشجو یادآور شد: در اسلام، دانشجویان و اساتید جایگاه ویژه‌ای دارند و ملائک بال خود را برای آنها پهن می‌کنند. همچنین از امام علی (ع) روایت است اگر دانشمندی را دیدید خادم او باشید. این درحالی است که اساتید و دانشجویان در آمریکا و غرب را که از ملت فلسطین حمایت می‌کنند، دستبند می‌زنند.

در ابتدای این نشست، علیرضا عنایتی ـ سفیر ایران در عربستان ـ در سخنانی بیان کرد: انشاءالله با حضور دست‌اندرکاران حج مانند سنوات قبل حجی با برنامه‌ریزی،   آرام و مقبول را داشته باشیم.

در حال تکمیل است…

دکمه بازگشت به بالا