حوادث

ارائه آموزش‌های امدادی و ایمنی به ۱۱۵ هزار مسافر نوروزی

سخنگوی ستاد خدمات یکپارچه هلال‌احمر در نوروز۱۴۰۳ از ارائه آموزش‌های امدادی و ایمنی‌ به بیش‌ از ۱۱۵ هزار مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی این جمعیت خبر داد.

به گزارش مجله لوکس، علی درویش‌ پور با اشاره به مأموریت‌های هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز گفت: از تاریخ ۲۴ اسفند لغایت ۷ فروردین، ۲۲۶۴ عملیات و خدمت از سوی هلال احمر به شهروندان ارائه شده که در این مأموریت‌ها مجموعا به ۱۷ هزار و ۳۴۸ نفر امدادرسانی شد.

وی افزود: قسمت مهمی از ماموریت‌های هلال احمر در این ایام در حوزه جاده‌ای بود که بر همین اساس ۱۷۸ نفر از شهروندان متاثر از حوادث جاده‌ای رهاسازی و ۲۱۸۹ نفر در محل درمان شدند.

درویش‌پور ادامه داد: علاوه بر این جمعیت هلال احمر با بهره‌گیری از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده‌های کشور حضور فعال داشته و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می‌پردازند و در قالب طرح‌های مختلف، خدمات بشردوستانه به شهروندان ارائه می‌دهند. در همین رابطه ۲۵۰ هزار نفر از خدمات پویش بهرفت، ۹۴ هزار نفر از پویش سبز، بیش‌ از ۱۱۵ هزار نفر از آموزش‌های امدادی و ایمنی و ۸۱ هزار نفر از خدمات اکیپ‌های سحاب بهره‌مند شدند. در مجموع سازمان جوانان هلال احمر در این مدت به بیش‌ از یک میلیون و ۸۹۷ هزار نفر خدمات‌رسانی کرده است.

وی افزود: همچنین سازمان جوانان با برپایی خیمه‌های نماز و غرفه‌های فرهنگی میزبان ۱۵۷ هزار نفر از مسافرین بودند و بیش از ۵۰ هزار بسته افطاری توزیع کردند.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده و هلال احمر با توجه به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم برخوردار حضور دارد که بر این اساس از ابتدای طرح نوروزی ۴۹ هزار و ۶۴ بسته معیشتی در میان اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.

درویش‌پور تصریح کرد: در مجموع بیش از ۶۴۶ هزار نفر از خدمات سازمان داوطلبان در این مدت بهره‌مند شده که بهره‌مندی ۶۴۵۰ نفر از طرح نیابت و ۱۰۰ هزار نفر از طرح پایش سلامت بواسطه فعالیت ۱۲۱۳ نفر/روز پزشک داوطلب، تنها گوشه ای از این خدمات است.

وی افزود: خدمات هلال احمر معطوف به حوزه امدادرسانی و درمان نیست و این جمعیت در ۱۲ روز اخیر به ۵۵۶۳ نفر در حوزه توانبخشی خدمات‌رسانی انجام داده است. همچنین نیاز دارویی ۴۸ هزار و ۷۳۹ نفر از مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌های هلال احمر را برطرف و پاسخگوی نیازهای درمانی ۴۷ هزار و ۲۱۶ نفر از شهروندان بوده است.

درویش‌پور توضیح داد: در مجموع ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۸۱ نفر از ابتدای طرح نوروزی از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند که این خدمات با به کارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر/ روز از کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران به مردم ارائه می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، ۴۲۵۸ پایگاه، مرکز و پست موقت نوروزی توسط جمعیت هلال احمر در ایام نوروز فعال و به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا