عمومی

ادعای ساخت واکسن ضد کرونا در آمریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجله لوکس

شرکت دارویی ایالات متحده Pfizer ادعا می کند نتیجه نهایی آزمایش واکسیناسیون 95٪ موثر است و ایمن بودن داده ها دو ماه طول می کشد و طی روزهای آینده از سازمان غذا و دارو به تأیید اضطراری می رسد.

Pfizer که با شریک آلمانی خود ، BioNTech SE ، این واکسن را تولید کرده است ، همچنین گفت: این واکسن با تمام گونه ها و سنین سازگار است و هیچ عارضه جانبی جدی ندارد ، بنابراین می توان از آن در سراسر جهان استفاده کرد.

هفته گذشته ، فایزر اعلام کرد که این شرکت در حال تولید واکسن تاجی است که بیش از 90٪ موثر باشد.

یازده ماه پس از اپیدمی بیماری کرونا ، همه در جهان امیدوارند که بتوانند یک واکسن موثر علیه ویروس پیدا کنند. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، 191 واکسن در حال حاضر در کشورهای مختلف در حال تولید است که از این تعداد حدود 40 مورد در مرحله آزمایش انسانی و 10 مورد در آزمایشات نهایی قرار دارند.

غول های داروسازی در سراسر جهان ابراز امیدواری کرده اند که بتوانند اولین نسخه واکسن تاج را در اوایل سال 2021 راه اندازی کنند. با این حال ، نتایج امیدوار کننده آزمایش واکسن Covid 19 اکنون منتشر شده است.

دانشمندان می گویند بسیاری از س questionsالات در مورد واکسن بی پاسخ مانده اند. به عنوان مثال ، هنوز مشخص نیست که این واکسن چه مدت می تواند باعث ایمنی افراد شود.

دکمه بازگشت به بالا