ادامه مناقشه بورل و رژیم صهیونیستی

یک دیپلمات رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در پی اظهارات مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد تحولات اخیر فلسطین، سفر وی در حال حاضر به اراضی اشغالی دلیلی ندارد و در صورت انجام این سفر یک پیام اشتباه را ارسال خواهد کرد.

به گزارش مجله لوکس، این مسؤول به شبکه “سی ان ان” گفت، دلیلی برای سفر رسمی جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حال حاضر به اراضی اشغالی وجود ندارد. بورل پس از اظهاراتی که هفته گذشته در وبسایت “Project Syndicate” منتشر کرده و نیز سایر اظهاراتی که ایراد کرده، انجام این سفرش تنها یک پیام غلط را خواهد رساند مبنی بر اینکه بورل ممنوع نشده است. سفر رسمی از قبل تعیین شده‌ای وجود ندارد. از نظر رژیم صهیونیستی اکنون زمان مناسبی برای انجام این سفر از سوی بورل نیست.

بورل در وبسایت مذکور نوشته بود که مهم است که اعتراف کنیم در درگیری میان اسرائیل و فلسطین افراط‌گرایی از سوی هر دو طرف در حال تشدید است.

بورل نوشت، خشونت شهرک‌نشینان اسرائیلی در کرانه باختری به شکل روزافزون زندگی فلسطینی‌ها و معیشت آنها را تهدید می‌کند؛ اما آنها همیشه از مجازات مصون می‌مانند، عملیات نظامی اسرائیل در مناطق مختلف موجب شهادت غیرنظامیان فلسطینی می‌شود؛ اما مجازات چندانی برای عاملان در نظر گرفته نمی‌شود، شهرک‌سازی‌های غیرقانونی در اراضی اشغالی در حال گسترش است، وضعیت موجود در ارتباط با اماکن مقدس روبه نابودی است، اسرائیلی‌ها به دولت و ارتش قوی تکیه دارند؛ اما فلسطینی‌ها چنین امتیازاتی ندارند.

در همین رابطه، الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از او خواست با هر گونه تلاشی برای مداخله در امور سیاسی رژیم صهیونیستی مخالفت کند.

کوهن در این گفت‌وگوی تلفنی با مقایسه حملات فلسطین و کشته شدگان اسرائیلی و اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها مخالفت کرد.

کوهن گفت: مداخله اتحادیه اروپا در سیاست داخلی اسرائیل و حمایت مالی از فلسطینی‌ها باید متوقف شود.

پیتر استانو، سخنگوی بورل در واکنش به اظهارات مذکور مسؤول دیپلمات رژیم صهیونیستی گفت: ما اطلاعی از ممنوعیت ورود بورل به اسرائیل نداریم. او نمی‌خواهد به هر شکل ممکنی به اراضی اشغالی سفر کند. در مجموع از ممنوعیت یا هرگونه تصمیم مسؤولان صهیونیستی درباره اینکه مقامات اسرائیلی اجازه نمی‌دهند بورل به اراضی اشغالی سفر کند، اطلاعی نداریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا