عمومی

اثر ماندلا: پدیدۀ عجیبِ اشتراکِ خاطراتِ غلط

پادیده شمایدِ دیکریِ کے در مورد یک شمایلِ فانہریہِ خاص را “ائرِ دیداریِ ماندلا” می‌نامیم.

بر اساس این گزارش، زمان خود را نوشت: ما تصویری از مدت ها پیش در ذهن خود داریم که اصلا شبیه به آنچه در واقع اتفاق افتاده نیست. ما مطمئن نیستیم که تصویر ذهنمان درست است، اما ممکن است در اشتباه باشیم. ين يك اوجازان راجي است و خيلي از مدرون شهديه را به ياد مي‌آورند ك مي‌كشند به آن كي كه آنها يادشان مي‌آيد ايكشان نفتاده‌اند. اما قضیه این است که افراد زیادی هستند که همان توافقی را دارند که ما می دانیم. آنذ کترۀ روکسکشان درست مبل کاترۀ روکسکشان مال ماست.

یک مثال ساده از این موضوع این است که چگونه به یاد بیاوریم چه شخصیت ها و چیزهایی را در فیلم ها یا بازی ها دیده ایم. অন্য়া প্র্ক্ত্দাপ্কাচু দ্র «পূক্ম্যান» ক্র্য়্তা ব্র্গ্যার্যান্য দ্র্যান দিম্যাত দিম্যাত در که در کیند کنین نیست و برید از ردوم کشیده اند ک در لوگوی برندِ فروت‌آولوم – یک برند لابس امریکین – یک سبد به شکل شاخ گاو دارد. در هلی ک کونین نیست

मा पुदेश स؟ بردم وکتی میفهمند که دیکری میکہہ۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔ یکی از دلایل این است که مردم اغلب فکر می کنند به خاطر سپردن و فراموش کردن یک موضوع یک موضوع شخصی و بر اساس تجربیات شخصی است، اما تحقیقات انجام شده نشان می دهد که افراد تمایل دارند تصاویر مشابه دیگران را به خاطر بسپارند و فراموش کنند و این ارتباطی ندارد. به बा विश्वार्षِ भाष्टेशी‌हाय फर्दीِ अं. اخیراً من اطلاعات مشابهی را به اشتراک نگذاشتم.

அத்தர் ماندلا چیست؟

إتر ماندلا توسیره فیونا بروم، محقیقی که را فردی فراهنجار طوسیفـر می‌کند، ابداع شد تا خاطره روسیک او براده در استان مرگ بودنِ ریس‌جمهورِی فگید عفریک کوکی، نلسون ماندلا، در زدان را توسیفیک کند. او متوجه شد که بسیاری از افراد دیگر نیز این اشتباه را در ذهن او گذاشته اند و در مورد این موضوع در وب سایت خود نوشته اند. में में में अधिकार्यِ गुल्तِ به‌خابترسپرده شده‌ها به پلترمتی‌ها و راه‌حل‌های دیگر پیدا شده است.

از آن زمان‌هایی از آترِ ماندلا به‌ تور کیدلا در یین‌ترنت در حال برایش‌بودن آست. برای یکی از کتاب‌های معروف باک به نام Berenstain Bear با دیکته کلـ ـ این به جای آین _ در اذهان به کاتر سپرده شده است و یک کتاب از جنگ‌های ستاره‌ای به نام سی‌تریپیو به جای آن با یک طلیه و یک پیگر به کاتر است. برید شود، با دو پای تالیا به کارت برید می‌شود

إتر ماندلا شوودِ خوبتی بری فیلاسِ توتیری‌های توطئه صفل کرد. این خاطرات اشتباه است و برای برخی افراد قوی و خاص است و برخی از طرفداران نظریه آن را دلیل وجود نمی دانند. به‌ همی‌ دیلیل، تحقیق علمی ماندلا تنها در عنوان مثال چگونگی گسترش نظریه‌های اینترنت مورد بررسی قرار گرفت.

מ דרק עשע א אין א מעצען ק קין קינים דעמراق מ מ ב ב מערט מערט דר מ ק שכל שכל שכל ג ג ג ג تحلیل דעמים דעמים דעמים דעמים דעמ–

حافظه پدیدی نیرومندِ نادرست است

בראי אנקע קינים קינים איש פדיעדה מאנדלא עקודה אודה דארד דרע דארד אין דאדים או נעודים ועדים אותר און ותיא אנ בה שמאיל רא דאדים סה עשין אז אז יש שמאיל את משמאיל רא דאדים. يكي از شمايل‌ها درست است و دو تاي دير كراستير شده بود و از آن كوشش مي‌كنيد كه شما را درست مي‌كند. حدود 40 مجموعه تصویر شامل تصویری از شخصیت Sea Tripio در نبرد ستارگان، لوگوی میوه و تصویر مردی که در این آزمایش به مونوپولی وابسته بود، وجود داشت.

نتایجی که در نشریه “علم روانشناسی” منتشر شد نشان داد که افراد در انتخاب تصاویر در هفته اول بسیار ضعیف عمل کردند و تنها 33 درصد از مواقع یا کمتر تصاویر را به درستی انتخاب کردند. تصویر این هفته به اشتباه توسط شرکت کنندگان انتخاب شد. تصویر انتخاب شده اشتباه بود و محققان به طور تصادفی آن را رد کردند. علاوه بر این، شرکت کنندگان با اطمینان و اطمینان از منتخب خود دفاع کردند و در صورت انتخاب عکس اشتباه، می گفتند که این تصویر از چشم آنها نسبت به دو عکس دیگر آشناست.

رویهمرفته هدودا به وحه می‌کردان که پیدو می‌کردند که یک پیدیه می‌کردند. إترِ دیداریِ ماندلا یک ختای اقتی و پیدیدۀ محموک است. ما کشف کردیم که اثر حافظه اشتباه است و حافظه اشتباه است. حتی زمانی که نسخه صحیح تصویر را برای افراد علامت گذاری کردیم، باز هم اصرار داشتند که تصویر اشتباهی که چند لحظه پیش انتخاب کرده بودند درست است و وقتی از آنها خواسته شد از حافظه خود برای ترسیم تصویر لوگوی مناسب استفاده کنند، همان عربیه‌های کولت بودند. ترسیم می‌کردان

چه چیزی باعث می شود برخی از تصاویر در حافظه اشتباه ثبت شوند؟

ما متوجه شدیم که ویژگی هایی مانند رنگ و سطح نور نمی توانند این پدیده را توضیح دهند. מא המעשינים המשעשים רוי פעזים ר עדר עשר עשר קש פאשארין רא פאשאמא מייקדאלן מאיכדים עם עם עם עם עם את מעצים את את משען מאוס רוי פיקאקו מכל דמן מייקדון. اما هذا هذا وقت وقدیم تعالیق را تصمیم در معرونِ قسمِ درستِ توبر دادیم دادیم، انها کند کوتیل را کرد را کوھٹِ کرتسِ کرد کرد. ما متوجه نشدیم که شرکت کنندگان آنقدر دور بودند که بسیاری از تصاویری که به آنها نشان داده شد اشتباه بود. با آئین هال انها به جای آنک که صحیح را به خاطر بیاورند، به کارت میاوردند.

. تحمیلِ استفاده از مسجل است به لله‌دایِ استفاده اثر دیداریِ ماندلا را کندلا کندل. برخی ممکن است مربوط به انتظارات قبلی از یک عکس باشند، برخی ممکن است مربوط به تجربه بصری قبلی با یک عکس باشند و برخی دیگر ممکن است به چیزی کاملاً متفاوت از تصاویر شما مربوط باشند. مثلاً متوجه شدیم که شخصیت سیتریپیو اغلب از کمر به بالا در رسانه ها نشان داده می شود و مخاطب به همین دلیل با اشاره به شناخت قبلی او از بدن تصور می کند که هر دو انتهای شخصیت او طلایی است. پر می کند.

اما اینکه ما در مورد برخی از تصاویر و عکس ها اشتباه می کنیم و خاطرات اشتباهات را از آنها در ذهن خود نگه می داریم، نشان می دهد که برخی از این خاطرات اشتباه مربوط به اطراف ما و مستقل از تجربیات فردی ما با جهان است.

منبع: بیگ فکر

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا