آیا قهوه باعث کاهش وزن میشود

من از آن آدم‌هایی هستم که چندان میانه خوبی با قهوه نداشتم. اما از وقتی ورزش باشگاهی را به‌صورت جدی شروع کردم متوجه شدم که تقریباً تمام بچه‌های باشگاه قبل یا بعد از انجام تمریناتشان قهوه می‌خورند. آن هم با ادعای اینکه قهوه برای لاغری مفید است.

از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان، من هم برای رسیدن به وزن و اندام موردنظرم نوشیدن قهوه را شروع کردم تا بلکه به کمک این نوشیدنی کافئین‌دار و تلخ لاغر شوم و چربی‌ها دست از سر بدنم بردارند. کم‌کم رژیم‌های غذایی را به روتین زندگی‌ام اضافه کردم که زودتر لاغر کنم و همانجا بود که سرگیجه، تغییر نبض و افت فشار را تجربه کردم.

بعد از بررسی با مشاور تغذیه فهمیدم به‌ خاطر مصرف زیاد قهوه و گرفتن رژیم همزمان با ورزش، سوخت‌وساز بدنم تغییر کرده بود و بدنم توان پاسخگویی به محرکی مانند قهوه را نداشت، برای همین در این مقاله از «» به سراغ بررسی کامل تاثیر قهوه برای لاغری رفتم تا نتایج به دست آمده‌ام را با شما در میان بگذارم.

محتوای این مطلب پنهان
1 آیا قهوه برای لاغری مفید است؟

آیا قهوه برای لاغری مفید است؟

موضوع قهوه سوپریم گانودرما دکتر بیز و اثرات آن روی لاغری در بین ورزشکاران و پزشکان زیادی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. باید بگوییم که در این زمینه، نظرات متفاوتی وجود دارد و هنوز نتوانسته‌اند به پاسخی روشن و مستقیم برسند که آیا قهوه برای لاغری مفید است یا برعکس می‌تواند باعث چاقی شود.

بیشتر ورزشکاران معتقدند که نوشیدن قهوه به‌ خاطر تاثیری که در دارد باعث لاغری می‌شود، پس بهتر است قبل یا بعد از تمرین حتما قهوه بخوریم. اما همانطور که گفتیم هنوز منبع علمی معتبری ثابت نکرده که قهوه تاثیر مثبت یا منفی صد در صدی در کاهش وزن داشته باشد.

در سال‌های گذشته برخی مطالعات نشان می‌داد که کافئین موجود در قهوه باعث سوزاندن چربی‌ها می‌شود، اما در سال 2021 تحقیق دیگری در ارتباط با تاثیر قهوه برای لاغری انجام شد که نشان می‌دهد نوشیدن مقادیر بالاتر نوشیدنی‌های کافئین‌دار، مانند قهوه با افزایش مرتبط است.

یکی از شبهاتی که در ارتباط با مصرف قهوه مطرح شد این بود که فرقی نمی‌کرد شما آن را تلخ یا با شکر میل کنید، درنهایت این قهوه بود که میل به خوردن شیرینی‌جات و شکر را در شما به وجود می‌آورد! پس ممکن بود در همان لحظه قهوه را تلخ بخورید، اما برای میان‌وعده به سراغ خوراکی‌های شیرین بروید.

نکته دیگری که باید هنگام نوشیدن قهوه در نظر داشته باشید این است که این ماده کافئین‌دار به‌شدت خواب شما را با اختلال مواجه می‌کند. حتی اگر شش ساعت قبل از ساعت خوابتان قهوه میل کرده باشید؛ درنتیجه نوشیدن آن، دچار خواب ناکافی و نامنظم می‌شوید که نه‌تنها لاغرتان نمی‌کند، بلکه دلیلی برای افزایش وزنتان است.

آیا قهوه تاثیر زیادی در لاغری دارد؟

قهوه حاوی کافئین است که می‌تواند متابولیسم بدن را تحریک و به افزایش سطح انرژی و سوخت و ساز بدن کمک کند. درنتیجه مصرف قهوه با تحریک متابولیسم، باعث بالا رفتن چربی‌سوزی و کاهش وزن می‌شود. این درحالی است که نوشیدن قهوه در برخی افراد می‌تواند اشتهای آن‌ها را بیشتر کند.

برخی مطالعات نشان داده است که قهوه ممکن است به‌صورت موقت چربی‌ها را از بین ببرد یا فعالیت لیپولیتیک (سوزاندن چربی) را افزایش دهد. با این حال، سایت می‌گوید تاثیر قهوه بر روی لاغری به تنهایی جوابگو نیست و باید با رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی منظم همراه شود.

ضمناً نمی‌توان اثرات جانبی مصرف زیاد قهوه را نادیده گرفت. مواردی مثل بی‌خوابی، اضطراب، افزایش ضربان قلب، اختلالات گوارشی و افزایش ترشح اسید معده، بعد از اعتیاد به نوشیدن این ماده در فرد به‌ وجود می‌آید که گاهی ممکن است خطرناک هم شود و به‌جای تاثیر مثبت در لاغری، اثراتی منفی روی سلامتی بگذارد.

مقاله پیشنهادی:

برخی مواد غذایی مثل یا قهوه علاوه بر اینکه مربوط به اقلیم ما نیستند، از نظر طب سنتی نیز ضرر و زیان‌های خاص خودشان را دارند برای مثال قهوه جزو موادغذایی سودازا است. مواد غذایی سودازا در رژیم غذایی لیمومی اختلال ایجاد کرده و سوخت‌و‌ساز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این وجود اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زندگی بدون قهوه برایشان ممکن نیست و شدیداً به این ماده کافئین‌دار اعتیاد دارند، می‌توانید هفته‌ای یکبار به‌اندازه یک فنجان از قهوه استفاده کنید. اما چندان در فکر نوشیدن قهوه برای لاغری نباشید، چون تاثیری ندارد!

برای ترک قهوه نیز بهتر است به طور ناگهان مصرف آن را قطع نکنید. ما به شما یک فرصت 10 روزه می‌دهیم که در طول این مدت به مرور از میزان و تعداد دفعات مصرف قهوه کم کنید تا جایی که به صفر برسد. برای ترک قهوه ابتدا باید از غلظت آن و بعد از دو روز تعداد دفعات مصرف را کم کنید. مثلا یک روز درمیان سپس دو روز درمیان قهوه میل کنید تا به طور کامل حذف شود.

تاثیرات منفی مصرف قهوه در دوران رژیم لاغری

اگر با هدف رسیدن به تناسب اندام رژیم لاغری گرفته‌اید باید بدانید که مصرف قهوه تا چند روز می‌تواند باعث قفل‌شدن متابولیسم شود. همچنین این نوشیدنی سودا را در بدن زیاد کرده و احساس ضعف، تپش قلب و بی‌خوابی را در شما ایجاد می‌کند. درنتیجه باعث اختلال در متابولیسم می‌شود.

رژیم‌های لاغری بر اساس مزاج و متابولیسم افراد تنظیم می‌شود. از طرفی در طب سنتی و مدرن آمده است که مصرف قهوه در رژیم اختلال ایجاد کرده؛ چون تعادل مزاجی را برهم می‌زند. بهم خوردن مزاج هم استپ وزنی یا در مواردی افزایش وزن را به همراه دارد.

جمع‌بندی

مصرف قهوه برای لاغری در بین ورزشکاران امری معمول و پرطرفدار است. اما این نوشیدنی به خاطر داشتن کافئین زیاد گاهی اوقات باعث برهم زدن روند طبیعی متابولیسم بدن می‌شود. یعنی به‌جای اینکه تناسب اندام و چربی‌سوزی را به همراه داشته باشد، برعکس عمل می‌کند.

نوشیدن قهوه مانند یک محرک عمل کرده و متابولیسم بدن را بهم می‌زند. به‌علاوه به‌خاطر تاثیراتی که این ماده در تغییر الگوی خواب افراد ایجاد می‌کند، به مرور باعث افزایش وزن ناشی از بی‌نظمی و اختلال خواب نیز می‌شود.

همچنین قهوه به‌عنوان یک خوراکی وارداتی، متناسب با شرایط جغرافیایی و اقلیمی ما نیست. درنتیجه در بین طب سنتی و مدرن مصرف آن چندان توصیه نمی‌شود. در رژیم‌های لیمومی نیز مصرف قهوه اکیداً ممنوع شده تا بتوان با تنظیم متابولیسم بدنی فرد، برنامه لاغری موثری برای او درنظر گرفت.

اگر می‌خواهید لاغر شوید، به‌جای استفاده از هر خوراکی و روش نادرستی که نتایج آن هم نامشخص است، بهتر است با خوردن خوراکی‌های سالم که با شرایط اقلیمی شما سازگار است، به نتیجه دلخواهتان در وزن و اندام برسید.

نکته 1: این مقاله برای آگاهی شما عزیزان تهیه شده است و لیمومی در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.

نکته 2: اگر در حال اجرای رژیم لیمومی هستید، باید طبق برنامه‌تان عمل کنبسیاری از افراد این سوال را دارند که آیا خوبه ؟ آیا قهوه باعث لاغری میشود؟ یا بهترین زمان خوردن چه موقع است؟ بسیاری از ما شنیده‌ایم که خوب است و قبل یا بعد از تمرین‌مان قهوه می‌نوشیم. واقعیت این است که محرک‌ها همیشه برای ورزشکاران محبوب بوده‌اند، اما وقتی اسم محرک می‌آید، ممکن است ذهن شما سمت داروهای خاصی برود که اثرات نامطلوب و حتی مخربی بر بدن دارد.

قهوه همان نوشیدنی شگفت انگیز و تلخ، خواصِ معجزه آسایی دارد، که لاغری یکی از آنهاست. اگر شما هم به کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن تمایل دارید، حتما خوردن قهوه در صبح و یا قبل از انجام ورزش را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید. کافئین موجود در قهوه اثر قابل توجهی در کم کردن وزن داشته و مصرف متعادل قهوه و قرار دادن آن در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

یکی از خواصی که در کنار سایر خواص برای قهوه ذکر شده است خاصیت لاغری و کاهش وزن است. خوشبختانه قهوه حاوی کافئین، یک محرک طبیعی و ایمن است. نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ باعث رفع خستگی می شود، ما در این مقاله فواید خوردن و جربی سوزی بدن رو بررسی کنیم و ببینیم که آیا واقعا میشه با خوردن روزانه قهوه لاغر شد، با  همراه باشید.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

یکی از مهم ترین ویژگیهای قهوه اسپرسو کالری بسیار پایین ان است که آن را تبدیل به یکی از بهترین انواع تبدیل کرده است. البته دقت کنید که در هنگام مصرف قهوه اسپرسو برای لاغری نباید از شکر و خامه استفاده کنید.

مصرف قهوه اسپرسو تنها محدود به کالری کم آن نیست بلکه مصرف آن پیش از ورزش باعث کاسته شدن از شدت حرکات ورزشی و کمتر خسته شدن شما میشود. وجود سه کالری در هر اونس قهوه اسپرسو نیز باعث میشود که در هنگام مصرف آن کالری زیادی نداشته باشد.

همچنین دردهای عضلانی را نیز کاهش میدهد. همه ی خواص قهوه اسپرسو برای لاغری باعث میشود که شما در عین انکه بتوانید به مدت طولانی ورزش کنید، خستگی کمتری هم تجربه کنید و به این ترتیب به لاغری بیشتر شما کمک خواهد کرد.

تاثیر قهوه بر لاغری

افزایش وزن و چاقی نگرانی بسیاری از افراد جامعه است و همین باعث شده تا اکثراً به دنبال راهکاری برای کاهش وزن باشند. نبود وقت برای ورزش و فعالیت‌های بدنی، عدم تحرک کافی و پرخوری و سایر عوامل دیگر باعث افزایش وزن می‌شود. بنابراین یافتن راهی ساده برای کم کردن وزن می‌تواند از سختی لاغر شدن بکاهد.

تاثیر قهوه بر لاغری یکی از نوشیدنی‌هایی که تقریباً این ویژگی‌ها را دارد، قهوه است. قهوه از موادی تشکیل شده است، که این مواد منجر به افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند. موادی نظیر کافئین، کلروژنیک اسید، تئوفیلین و تئوبرومین در قهوه وجود دارند، که با فرستادن پیام‌هایی به سلول‌های چربی به شکسته شدن سلول‌های چربی کمک می‌کنند.

در نتیجه این ساز و کارها آدرنالین بدن افزایش یافته و اسیدهای چرب به داخل خون گردش پیدا خواهند کرد، این روند به کاهش وزن منجر می‌شود. جالب است بدانید که چربی سوزی قهوه، تنها به هنگام خوردن آن و زمان بیداری شما مربوط نمی‌شود، بلکه در زمان خواب نیز همچنان به چربی سوزی ادامه می‌دهد.

برای اثر بخشی خاصیت لاغری قهوه، باید کالری دریافتی شما کمتر از کالری مصرفی باشد. توصیه می‌شود که در کنار نوشیدن قهوه، باید فعالیت‌های ورزشی مناسبی نیز داشته باشید، تا چربی سوز و سوخت و ساز بدن بیشتر شده و سریع‌تر وزن کم کنید.

آیا قهوه باعث لاغری میشود

بهترین نوع قهوه برای لاغری

بهترین ، قهوه‌ای است که دارای کافئین زیادی باشد. برای تهیه کردن قهوه، از دو نوع دانه قهوه استفاده می‌شود، دانه عربیکا و دنه روبوستا. دانه عربیکا دارای میزان کافئین پایینی می‌باشد و دانه روبوستا کافئین زیادی دارد. با ترکیب کردن این دو نوع دانه به نسبت‌های مختلف انواع متفاوت قهوه یعنی، قهوه اسپرسو، قهوه فرانسه، قهوه ترک بدست می‌آید. برای اینکه قهوه‌ای پرکافئین باشد، باید درصد دانه روبوستای آن بالای 70% باشد، بنابراین قهوه اسپرسو و قهوه ترک با درصد کافئین بالا می‌توانند قهوه مناسب برای لاغری باشند.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

برنامه رژیم غذایی قهوه شامل نوشیدن حداقل 3 فنجان (720 میلی‌لیتر) قهوه تفت‌داده شده در روز است. طبق تحقیقات انجام‌شده، نوع قهوه‌ای که مصرف می‌کنید و نحوه دم کردن آن نیز در میزان تأثیر آن بر بدن بسیار اهمیت دارد. به همین جهت باید از دانه‌های قهوه بوداده و اصل استفاده کنید که در کارخانه پودر شده و با استفاده از آب فیلتر شده و سالم تهیه می‌شوند؛ اما برای لاغر شدن نباید به قهوه خود شکر یا خامه اضافه کنید.

باید از یک رژیم کم‌کالری و مقوی نیز استفاده کنید و تا می‌توانید مصرف کربوهیدرات‌های مضر و قند مصنوعی را به حداقل برسانید. طوری که کالری مصرفی شما بیشتر از 1500 کالری نشود. بهترین زمان خوردن قبل از غذا یا ورزش است. بخصوص قبل از ورزش و باشگاه بسیار توصیه می‌شود؛ زیرا به‌شدت متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد؛ اما نباید در خوردن آن زیاده‌روی کنید. چون می‌تواند معده را اذیت کند.

تاثیر قهوه و کافئین بر ورزش و بدنسازی

وقتی قهوه می‌نوشید، کافئین وارد خون شما می‌شود. کافئین محرک هوشیاری و انرژی است. بنابراین سرحال‌تر و پرانرژی‌تر در ورزش حاضر خواهید شد. همچنین قهوه باعث می‌شود تا در برابر خستگی مقاوم‌تر شوید و استقامت‌تان بیشتر شود.

علاوه بر این‌ها نوشیدن قهوه قبل از ورزش، باعث افزایش متابولیسم و میزان چربی‌سوزی شما خواهد شد و شما در حین ورزش و بعد از آن کالری سوزی‌تان ادامه دارد. بنابراین می‌بینیم که به طور کلی تاثیر قهوه بر ورزش مثبت است و مصرف نیز مفید است.

آیا نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث لاغری می‌شود؟

قهوه قبل از ورزش باعث لاغری میشود؟ هم بله هم خیر؛ قهوه ممکن است به روش‌های مختلفی برای کاهش وزن شما مفید باشد. همان‌طور که گفتیم، خوب است و خاصیت بالا بردن متابولیسم بدن را دارد. در واقع کافئین داخل قهوه محرک متابولیک است. از طرفی نوشیدن قهوه، اشتها را (تا حدی) از بین می‌برد یا به نوعی کم می‌کند؛ البته ممکن است که برای برخی هم این خاصیت سرکوب اشتها را نداشته باشد.

چندین مطالعه نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه قبل از تمرین ممکن است که روند چربی سوزی بدن را تقویت کند. قهوه همچنین کالری هم ندارد و اگر بتوانید آن را تلخ بنوشید، می‌تواید تا چهار لیوان در روز بنوشید. بیش از این به خاطر کافئین بالای آن توصیه نمی‌شود.

با تمام این اوصاف، آیا می‌توان اعلام کرد که نوشیدن خوب است و باعث کاهش وزن می‌شود؟ خوب است و به کاهش وزن کمک می‌کند؛ اما نمی‌توان همه بار کاهش وزن را بر دوش نوشیدن قهوه انداخت. همچنین باید بدانید این کمک قهوه به لاغری، یک کمک کوچک است و نه یک تاثیر بسیار زیاد. بنابراین اگر از نوشیدن قهوه لذت می‌برید آن را بنوشید اما امید لاغری زیادی از آن نداشته باشید. لاغری فقط و فقط با قهوه، متاسفانه یک افسانه است.

بهترین زمان خوردن

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش

اگر قبل از ورزش و بدنسازی قهوه می‌نوشید و از فواید و مزایای آن خبر ندارید؛ با دقت موارد زیر را بخوانید تا خیال‌تان به طور کلی از این بابت راحت شود.

  1. قهوه به چربی سوزی و افزایش انرژی کمک می کند.
  2. قهوه باعث تمرکز بهتر روی ورزش می‌شود.
  3. قهوه درد عضلانی را کاهش می‌دهد.
  4. قهوه متابولیسم را افزایش می دهد.
  5. هوه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد.

عوارض خوردن قهوه قبل از ورزش

آیا مصرف قهوه قبل از ورزش کار درستی است؟ فرقی ندارد که قبل از ورزش قهوه بنوشید یا در زمان دیگری، اگر از حد مجاز فراتر روید، ممکن است مشکلاتی برای‌تان ایجاد شود. در صورتی که قهوه را به مقدار متوسط  مصرف کنید ​​(حدود 4 فنجان در روز) به احتمال زیاد این مقدار، برای اکثر بزرگسالان بی‌خطر است. از عوارض محتمل قهوه می‌توان به بی‌خوابی، عصبی شدن و بی‌قراری، ناراحتی معده، حالت تهوع و استفراغ، افزایش ضربان قلب و تنفس اشاره کرد.

قهوه کافئین‌دار اگر به مدت طولانی یا در دوزهای بالا (بیش از 4 فنجان در روز) مصرف شود، به احتمال زیاد عوارض دارد. نوشیدن مقادیر زیاد قهوه کافئین دار ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی‌قراری و ضربان قلب نامنظم شود. دوزهای بیشتر آن نیز ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی قراری و درد قفسه سینه شود. بنابراین از بیشتر از حد مجاز استفاده نکنید!

آیا نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث لاغری می‌شود؟

هم بله هم خیر؛ قهوه ممکن است به روش‌های مختلفی برای کاهش وزن شما مفید باشد. همان‌طور که گفتیم،در واقع کافئین داخل قهوه محرک متابولیک است. از طرفی نوشیدن قهوه، اشتها را (تا حدی) از بین می‌برد یا به نوعی کم می‌کند؛ البته ممکن است که برای برخی هم این خاصیت سرکوب اشتها را نداشته باشد.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه موقع است؟

کافئین در عرض 15 دقیقه پس از مصرف وارد جریان خون شما می‌شود. اوج اثر محرک قهوه 40 تا 80 دقیقه پس از نوشیدن یک فنجان رخ می‌دهد. بنابراین بهترین زمان مصرف و تاثیر بیبسیاری از ما شنیده‌ایم که قهوه برای لاغری خوب است و قبل یا بعد از تمرین‌مان قهوه می‌نوشیم. واقعیت این است که محرک‌ها همیشه برای ورزشکاران محبوب بوده‌اند، اما وقتی اسم محرک می‌آید، ممکن است ذهن شما سمت داروهای خاصی برود که اثرات نامطلوب و حتی مخربی بر بدن دارد.

خوشبختانه قهوه حاوی کافئین، یک محرک طبیعی و ایمن است. اما چه چیزی قهوه را به یک نوشیدنی محبوب قبل از تمرین تبدیل کرده است؟ در این مقاله درباره فواید نوشیدن قهوه قبل از تمرین و تاثیر قهوه برای لاغری خواهیم گفت.

تاثیر قهوه و کافئین بر ورزش و بدنسازی

وقتی قهوه می‌نوشید، کافئین وارد خون شما می‌شود. محرک هوشیاری و انرژی است. بنابراین سرحال‌تر و پرانرژی‌تر در ورزش حاضر خواهید شد. همچنین قهوه باعث می‌شود تا در برابر خستگی مقاوم‌تر شوید و استقامت‌تان بیشتر شود.

علاوه بر این‌ها نوشیدن قهوه قبل از ورزش، باعث افزایش متابولیسم و میزان چربی‌سوزی شما خواهد شد و شما در حین ورزش و بعد از آن کالری سوزی‌تان ادامه دارد. بنابراین می‌بینیم که به طور کلی تاثیر قهوه بر ورزش مثبت است و مصرف قهوه برای لاغری نیز مفید است.

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش

اگر قبل از ورزش و بدنسازی قهوه می‌نوشید و از فواید و مزایای آن خبر ندارید؛ با دقت موارد زیر را بخوانید تا خیال‌تان به طور کلی از این بابت راحت شود.

۱. قهوه به چربی سوزی و افزایش انرژی کمک می کند

سطح بالای کافئین در قهوه باعث می‌شود که میزان چربی سوزی شما در حین ورزش به طور قابل توجهی بالا برود. علاوه بر این، نوشیدن قهوه در صبح به معنای مصرف کالری کمتر در طول روز است؛ زیرا کافئین .

تحقیقات نشان می‌دهد که با نوشیدن منظم قهوه، متابولیسم بدن شما و به تبع آن چربی سوزی‌تان به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. این بدان معناست که قهوه برای لاغری مفید است و چربی سوزی موثری را در طول تمرین و چند ساعت پس از آن برای شما ایجاد می‌کند.

۲. قهوه باعث تمرکز بهتر روی ورزش می‌شود

به طور کلی قهوه و کافئین تمرکز ذهنی شما را بالا می‌برد. کافئین یک محرک طبیعی است که می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و تأثیر مثبتی بر مناطقی از مغز که مسئول حافظه و تمرکز هستند، داشته باشد.

یک مطالعه روی میانسالان نشان داد که کافئین عملکرد ذهنی آن‌ها را بهبود بخشیده و پیشرفت زوال ذهنی مرتبط با سن را کاهش می‌دهد. عملکرد ناحیه‌ای از مغز که مخصوص توجه، برنامه ریزی و تمرکز است با نوشیدن منظم قهوه بهبود پیدا می‌کند.

مطالعه دیگری اثرات کافئین بر ورزشکاران را بررسی کرد. آن دسته از ورزشکارانی که قبل از تمرینات بدنسازی و فیتنس کافئین مصرف می‌کردند، تمرکز و توانایی بیشتری در انجام ورزش در سطوح بالا داشتند. این نتایج حتی برای ورزشکارانی که خواب کافی هم نداشتند، صدق می‌کرد.

۳. قهوه درد عضلانی را کاهش می‌دهد

یک مطالعه کوچک نشان داد که نوشیدن دو فنجان قهوه می‌تواند درد عضلانی بعد از تمرین را کاهش دهد. این یک خبر خوب برای ورزشکارانی است که معمولا تمرین سنگین دارند و بعد از تمرین دچار درد عضلانی می‌شوند.

اما فقط همان یک مطالعه نبود، بلکه مطالعات دیگری هم همین نتیجه را به ما نشان داده است. کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی پس از تمرین را کاهش می‌دهد و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد.

۴. قهوه متابولیسم را افزایش می دهد

کافئین سرعت سوخت و ساز بدن و کالری سوزی را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف قهوه برای لاغری گزینه خوبی است و میزان متابولیسم شما را بالا خواهد برد.

اما مهم است بدانید که نوشیدن قهوه به میزان نرمال باعث بدن می‌شود و نوشیدن آن به مقدار خیلی زیاد نتیجه معکوس دارد. در واقع مصرف حساب شده قهوه برای لاغری مفید و موثر است.

۵. قهوه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد

طبق تحقیقات تائید شده در ، «کافئین به‌طور مؤثری عملکرد ورزشی افراد را افزایش می‌دهد».

کافئین ورزشکار را قادر می‌سازد تا طولانی‌تر و با قدرت بیشتری تمرین کند. کافئین همچنین سطح استقامت و مقاومت ورزشکار را در برابر خستگی بهبود می‌بخشد. در واقع قهوه برای ورزشکاران استقامتی به طور قابل توجهی می‌تواند مفید باشد.

قهوه، بدن را به استفاده از ذخایر چربی به جای گلیکوژن ماهیچه‌ای (قند) در طول تمرینات طولانی تحریک می‌کند. این اتفاق امکان استفاده طولانی مدت از عضلات در حال کار را فراهم می‌کند.

آیا نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث لاغری می‌شود؟

هم بله هم خیر؛ قهوه ممکن است به روش‌های مختلفی برای کاهش وزن شما مفید باشد. همان‌طور که گفتیم، قهوه برای لاغری خوب است و خاصیت بالا بردن متابولیسم بدن را دارد. در واقع کافئین داخل قهوه محرک متابولیک است. از طرفی نوشیدن قهوه، اشتها را (تا حدی) از بین می‌برد یا به نوعی کم می‌کند؛ البته ممکن است که برای برخی هم این خاصیت سرکوب اشتها را نداشته باشد.

چندین مطالعه نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه قبل از تمرین ممکن است که روند چربی سوزی بدن را تقویت کند. قهوه همچنین کالری هم ندارد و اگر بتوانید آن را تلخ بنوشید، می‌تواید تا چهار لیوان در روز بنوشید. بیش از این به خاطر کافئین بالای آن توصیه نمی‌شود.

با تمام این اوصاف، آیا می‌توان اعلام کرد که نوشیدن قهوه برای لاغری خوب است و باعث کاهش وزن می‌شود؟ قهوه برای لاغری خوب است و به کاهش وزن کمک می‌کند؛ اما نمی‌توان همه بار کاهش وزن را بر دوش نوشیدن قهوه انداخت. همچنین باید بدانید این کمک قهوه به لاغری، یک کمک کوچک است و نه یک تاثیر بسیار زیاد. بنابراین اگر از نوشیدن قهوه لذت می‌برید آن را بنوشید اما امید لاغری زیادی از آن نداشته باشید. لاغری فقط و فقط با قهوه، متاسفانه یک افسانه است.

عوارض خوردن قهوه قبل از ورزش

آیا مصرف قهوه قبل از ورزش کار درستی است؟ فرقی ندارد که قبل از ورزش قهوه بنوشید یا در زمان دیگری، اگر از حد مجاز فراتر روید، ممکن است مشکلاتی برای‌تان ایجاد شود. در صورتی که قهوه را به مقدار متوسط  مصرف کنید ​​(حدود ۴ فنجان در روز) به احتمال زیاد این مقدار، برای اکثر بزرگسالان بی‌خطر است. از عوارض محتمل قهوه می‌توان به بی‌خوابی، عصبی شدن و بی‌قراری، ناراحتی معده، حالت تهوع و استفراغ، افزایش ضربان قلب و تنفس اشاره کرد. قیمت سیر سیاه دکتر بیز در سایت ما بسیار مناسب است و خواص خیلی زیادی دارد.

قهوه کافئین‌دار اگر به مدت طولانی یا در دوزهای بالا (بیش از ۴ فنجان در روز) مصرف شود، به احتمال زیاد عوارض دارد. نوشیدن مقادیر زیاد قهوه کافئین دار ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی‌قراری و ضربان قلب نامنظم شود. دوزهای بیشتر آن نیز ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی قراری و درد قفسه سینه شود. بنابراین از قهوه برای لاغری بیشتر از حد مجاز استفاده نکنید!

بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغری

کافئین در عرض ۱۵ دقیقه پس از مصرف وارد جریان خون شما می‌شود. اوج اثر محرک قهوه ۴۰ تا ۸۰ دقیقه پس از نوشیدن یک فنجان رخ می‌دهد. هنگامی که کافئین وارد جریان خون می‌شود، بدن به روش‌های مختلفی پاسخ می‌دهد. اما کافئین به طور کلی محرک هوشیاری و انرژی است.

به طور مثال فشار خون و ضربان قلب افزایش می‌یابد، ذخایر چربی تجزیه می‌شود و اسیدهای چرب در جریان خون آزاد می‌شوند. در نتیجه بسیاری از افراد احساس انرژی و آمادگی برای یک تمرین عالی می‌کنند. بنابراین برای تاثیر بیشتر قهوه برای لاغری بهتر است آن را قبل از تمرین‌تان بنوشید. در این صورت در زمان ورزش و بعد از آن بیشتری خواهید داشت.

بهترین دوز مصرف قهوه برای بدنسازی

همان‌طور که گفتیم، بهتر است حدود یک ساعت قبل از تمرین، قهوه برای لاغری و بهبود عملکردتان در بنوشید و دوز کافئین را به ازای هر کیلوگرم وزن‌تان زیر ۹ میلی گرم نگه دارید. دوزهای زیاد کافئین می‌تواند عوارض جانبی مانند بی خوابی ایجاد کند.

اگر یک ورزشکار حدود ۶۸ کیلوگرمی هستید، دوز توصیه شده شما تقریباً ۳۴۰ تا ۴۰۹ میلی گرم کافئین برای یک روز ​​است. اگر قبلاً هرگز کافئین مصرف نکرده‌اید، مقدار اولیه توصیه شده آن ۱۳۶ تا ۲۰۴ میلی گرم یا ۲ تا ۳ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن است. یک فنجان قهوه حاوی حدود ۹۵ تا ۱۰۰ میلی گرم کافئین است.

افرادی که باردار هستند یا دارای شرایط پزشکی مانند فشار خون بالا، رفلاکس اسیدی یا حساسیت به کافئین هستند، نباید بدون مشورت با پزشک خود بیش از حد مجاز قهوه برای لاغری بنوشند.

سخن پایانی

قهوه برای لاغری می‌تواند مفید و موثر باشد و تاثیر ورزش و بدنسازی را بیشتر کند؛ به شرط اینکه به اندازه استاندارد مصرف شود و نکات دیگر لاغری و کاهش وزن را هم رعایت کنید. در این صورت علاوه بر چربی سوزی بیشتر، عملکرد شما در ورزش هم افزایش خواهد یافت.

منابع: رژیم قهوه برای لاغری یک برنامه غذایی نسبتاً جدید است که به سرعت در حال محبوبیت است. این رژیم شامل نوشیدن چندین فنجان قهوه در روز و در عین حال محدود کردن کالری دریافتی است.

در دنیای امروز برخی افراد این نوشیدنی شگفت انگیز را نه فقط به منظور سرحال شدن و انرژی گرفتن بلکه برای لاغری و به سبب داشتن خاصیت چربی‌سوزی بالا در خود استفاده کرده و بسیار از خواص آن نتیجه می‌گیرند. رژیم قهوه شما را تشویق می‌کند که حداقل 3 فنجان (720 میلی لیتر) قهوه در روز بنوشید و در عین حال کالری دریافتی را محدود کنید.

در مقاله امروز به بررسی تاثیر قهوه بر لاغری و انواع رژیم‌های لاغری با قهوه می‌پردازیم و هرکدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد. همچنین این مقاله به بررسی عوارض رژیم قهوه می‌پردازد.

رژیم لاغری با قهوه چیست؟

بسیاری از محققان در دهه‌های 1970 تا 1980 از مصرف قهوه و توصیه آن به مردم هراس داشتند؛ چرا که فکر می‌کردند خوردن آن می‌تواند سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اما با گذشت زمان، جامعه تحقیقاتی به درک عمیق‌تر و غنی‌تری از این نوشیدنی رسیدند و خاصیت آنتی اکسیدانی آن را کشف کردند.

به علاوه، متوجه شدند که قهوه دارای ترکیباتی است که از آسیب رسیدن به سلول‌ها جلوگیری کرده و یا احتمال آسیب را به حداقل می‌رساند.

رژیم قهوه رژیم چندان پیچیده‌ای نیست و اولین بار در کتابی با عنوان عاشقان رژیم قهوه (The Coffee Lover’s Diet) توسط دکتر باب آرنوت به شهرت رسید. این پزشک حاذق در کتاب خود به طور مفصل توضیح داده است که نوشیدن حداقل سه فنجان قهوه در طول روز می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌ها و چربی‌سوزی در روند کاهش وزن کمک کند. به اعتقاد باب مصرف این میزان قهوه، متابولیسم و عملکرد قلب و عروق را افزایش داده و در کاهش وزن موثر است.

قهوه چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

قهوه از جنبه‌های مختلف بر متابولیسم و اشتها تاثیر می‌گذارد:

تاثیر قهوه بر لاغری به دلیل وجود آنتی اکسیدان پلی فنول است که موجب افزایش چربی‌سوزی بدن می‌شود.

برای لاغری و کاهش وزن خوردن چه نوع قهوه‌ای مناسب است؟

براساس تحقیقات به دست آمده، در کنار رژیم غذایی برای رسیدن به یک تناسب اندام ایده‌آل و هضم چربی‌ها بهتر است از قهوه سیاه یا قهوه سبز استفاده کنید. همچنین، اگر دوست دارید می‌توانید به آن‌ها مقداری شیر اضافه کرده و بعد از آن نوش جان کنید.

البته حواس‌تان باشد که برای جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی و یا سایر عوارض ناشی از مصرف کافئین، بهتر است که حداکثر 2 الی 3 فنجان را در طول روز میل کنید. لازم به ذکر است که دانه قهوه در طبیعت به یک صورت وجود دارد. اما براساس بسته بندی و نوع فرآوری به انواع قهوه اسپرسو، ترک، عربیکا و.. تقسیم می‌شود.

در ادامه  به ارائه توضیحاتی درباره انواع قهوه برای لاغری اشاره خواهیم کرد:

لاغری با قهوه ترک

قهوه ترک یکی دیگر از انواع قهوه‌های تلخ و محبوب است که فرآیند سوخت و ساز بدن را به سرعت بالا می‌برد. جالب است بدانید آن دسته افرادی که از این نوع قهوه استفاده می‌کنند، ادعا کرده‌اند که در طی یک هفته در کنار رژیم غذایی حدود 7 کیلو کاهش وزن را تجربه کرده‌اند.

یکی از مزیت‌های خوردن قهوه ترک این است که از تجمع بافت چربی در کبد جلوگیری می‌کند و مانع از پایین آمدن قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

رژیم لاغری قهوه سبز

برخی از تحقیقات در آمریکا نشان می‌دهند که قهوه سبز در لاغری و کاهش وزن تاثیرگذار است. علاوه براین، افرادی که از قهوه سبز به صورت مداوم در طول روز استفاده می‌کنند حدود 1 الی 5/2 کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کرده‌اند. این نوع قهوه با پایین آوردن قند خون در افراد از تجمع چربی‌ها در بدن جلوگیری کرده و به کنترل فشار خون نیز کمک می‌کند.

از طرفی، از قهوه سبز مکمل‌هایی تهیه شده است که هنوز مدارک معتبری مبنی بر نتیجه گیری قطعی افراد برای کاهش وزن وجود ندارد. بهترین راه برای رسیدن به کاهش وزن با قهوه سبز این است که یک الی دو بار در طول روز در کنار رژیم غذایی خود از این نوشیدنی استفاده کنید و متابولیسم بدن خود را بالا ببرید.

رژیم قهوه سبز علاوه بر کاهش وزن، در کنترل فشار خون نیز موثر و مفید است.

رژیم لاغری با قهوه تلخ

قهوه تلخ یکی دیگر از نوشیدنی‌های مورد علاقه در دنیاست. این نوع قهوه یکی از گزینه‌های مناسب برای کاهش دادن چربی‌های اطراف شکم در کنار رژیم غذایی است که با سرکوب کردن اشتها، بالا بردن سطح انرژی و نشاط آوری، القای احساس سیری به شما باعث کاهش وزن می‌شود.

باز هم به این نکته اشاره می‌کنیم که اکیدا توصیه می‌شود در حد اعتدال از قهوه استفاده کنید تا دچار عوارض ناشی از مصرف آن نشوید!!

رژیم لاغری با قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های دنیاست که به سبب طعم بسیار تلخ علاقمندان خاصی دارد. نوشیدن قهوه اسپرسو، سطح انرژی را در افراد بالا می‌برد و با دادن احساس سیری به آن‌ها به کاهش وزن کمک می‌کند.

این قهوه یک گزینه بسیار مناسب برای انجام قبل از تمرینات ورزشی شما است. خاصیت چربی‌سوزی بالای قهوه سیاه اسپرسو، به دلیل بالا بودن میزان کافئین در این نوشیدنی است که جدا از کم کالری بودن (2 تا 5 کالری) به کاهش وزن شما نیز کمک می‌کند.

البته توصیه می‌شود که برای رسیدن به نتیجه بهتر این نوشیدنی را بدون شیر یا خامه در رژیم غذایی خود داشته باشید.

رژیم لاغری با قهوه عربیکا

قهوه عربیکا یا عربی یکی از با کیفیت‌ترین انواع قهوه است که رنگ روشنی دارد و حاوی پتاسیم فراوان و سدیم کمی می‌باشد. این نوع قهوه ادرار آور است و با دفع مواد زائد و سموم اضافی بدن از کبد به کاهش وزن کمک می‌کند.

این نوشیدنی به سبب دارا بودن سدیم پایین یک گزینه فوق‌العاده مناسب برای کنترل فشار خون است. اگر دوست دارید که این قهوه را با یک چاشنی میل کنید، کافیست هل خالص را به آن اضافه کنید؛ چرا که سموم بیشتری را از بدن خارج می‌کند.

انواع رژیم ترکیبی قهوه

برای بالاتر بردن تاثیر قهوه بر لاغری، می‌توان آن را با برخی مواد غذایی دیگر میل کنید تا با ساخت یک ترکیب طلایی به کاهش وزن سریع‌تر شما کمک کند:

قهوه و کره

علاوه براین، یک کارآفرین آمریکایی با سفر به کشور تبت و استفاده از یک نوشیدنی سنتی عالی در آنجا به این نتیجه رسید که افزودن کره حیوانی به قهوه عادی سبب لاغری و کاهش وزن در افراد می‌شود. شما می‌توانید این ترکیب را در کنار رژیم غذایی خود با این میزان (یک قاشق غذا خوری کره و یک قاشق غذاخوری قهوه) استفاده کرده و نتایج شگفت انگیزش را مشاهده کنید.

قهوه و دارچین

تحقیقات بسیار زیادی نشان داده است که اضافه کردن یک پیمانه دارچین به یک فنجان قهوه سیاه یا دبل اسپرسو و به نوعی ادغام کردن آنتی اکسیدان و کافئین می‌تواند سرعت سوخت و ساز را در بدن شما بالا برده و به فرآیند تسریع کاهش وزن شما کمک می‌کند. از طرفی، این دو ماده اشتهای شما را به طرز عجیبی کاهش داده و با دادن احساس سیری از پرخوری جلوگیری می‌کنند.

 قهوه و لیمو ترش

ترکیب کردن قهوه با لیموترش نیز یکی از روش‌هایی است که به شما در رسیدن به تناسب اندام و لاغری کمک می‌کند. ادرار آور بودن قهوه و لیموترش باعث دفع سموم و آب اضافی و پاکسازی بدن می‌شود و از طرفی متابولیسم بدن را بالا می‌برد. همچنین، ، منیزیم، کلسیم و آنتی اکسیدان‌های موجود در این ترکیب تمایل شما به غذاهای شیرین را کاهش داده و از این طریق نیز به کاهش وزن شما کمک می‌کند.

تحقیقات نشان داده است که آن دسته افرادی که قهوه را به همراه  لیمو نوش جان می‌کنند، دو برابر بیشتر در مقایسه با سایر افراد در ادرار خود کافئین دارند. لازم به ذکر است که بهترین زمان استفاده از این ترکیب، وعده صبحگاهی است که علاوه بر خاصیت نشاط آوری، انرژی شما تا پایان روز فراهم گردد.

رژیم قهوی و لیمو به دفع سموم و پاکسازی بدن کمک کرده و میل به مصرف غذای شیرین را نیز کاهش می‌دهد.

پرتقال و قهوه

اگر در آستانه رفتن به باشگاه برای تحرک بیشتر در کنار رژیم غذایی خود هستید و از طرفی دوست دارید که در تمرینات قدرتی و سنگین باشگاهی انرژی کافی و در عین حال متابولیسم بیشتری داشته باشید. از آبمیوه طبیعی پرتقال در کنار یک فنجان قهوه خود قبل از تمرینات استفاده کنید!

خاصیت آنتی اکسیدانی موجود در قهوه و پرتقال اثر آن را چندین برابر می‌کند و علاوه بر بالا بردن سیستم ایمنی بدن شما به چربی‌سوزی و از دست دادن انرژی بیشتر کمک می‌کند. علاوه براین، آب پرتقال نه تنها تلخی قهوه را از بین می‌برد، بلکه با شیرینی خود بدن را به جذب سریع‌تر کافئین ترغیب می‌نماید.

قهوه و خرما

به گفته بسیاری از متخصصان حوزه سلامت، خوردن روزانه 4 الی 6 عدد خرما در کنار یک فنجان قهوه سیاه در وعده صبحگاهی و یا عصرانه می‌تواند به کاهش وزن و احساس سیری شما در اواسط و ساعات پایانی روز کمک کند. براساس تحقیقات انجام شده، نوشیدن قهوه به همراه خرما، علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن یک نوشیدنی انرژی‌زا است که معده افراد به هیچ عنوان اذیت نمی‌کند.

از طرفی، هسته خرما منبع غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فسفر و منیزیم است که در کنار قهوه به لاغری و کاهش وزن نیز کمک می‌کند. شما می‌توانید 8 الی 10 هسته خرما را پودر کرده و آن را در کنار یک فنجان قهوه خود استفاده کنید. این معجون شگفت انگیز با کاهش قند خون شما، باعث آب شدن چربی‌های شکمی نیز می‌شود.

شیر قهوه

بالواقع، اگر دوست دارید که کاهش وزن سریع‌تری را با مصرف قهوه داشته باشید، بهتر است شیر را به آن اضافه نکنید؛ چرا که قهوه سیاه به تنهایی دارای 7/4 میزان کالری است که اگر مقداری شیر و شکر به آن اضافه گردد این میزان به 6/56 کالری می‌رسد.

اما اگر هنوز به طعم غلیظ قهوه عادت ندارید و دچار مشکلات گوارشی می‌شوید، می‌توانید 3 الی 4 قاشق چای‌خوری شیر را به یک فنجان قهوه اضافه کنید تا علاوه بر از دست ندادن خاصیت چربی‌سوزی، با ذائقه شما سازگار گردد.

اضافه کردن کمی شیر به قهوه موجب کاهش مشکلات گوارشی ناشی از مصرف قهوه خواهد شد.

قهوه و سیب

یکی از خواص شگفت انگیز میوه سیب این است که با پر کردن بخش زیادی از معده به از بین بردن احساس گرسنگی و هضم بهتر غذا در دوران رژیم کمک می‌کند. به همین خاطر است که در بعضی از رژیم‌های غذایی خوردن آن به همراه آب نیم ساعت قبل از خوردن وعده اصلی پیشنهاد می‌شود.

استفاده از سیب به همراه قهوه اسپرسو علاوه بر از بین بردن ولع غذایی شما، یک چربی‌سوز فوق العاده موثر است که متابولیسم شما را بالا برده و باعث هضم سریع غذا از روده‌‌ها و جلوگیری از دل درد می‌شود. شما می‌توانید اسپرسو نوش جان کنید و یک سیب بزرگ را در کنار آن بخورید؛ بدون اینکه ترس از دست دادن احساس گرسنگی و ضعف را داشته باشید.

قهوه و میوه

اگر به دنبال یک چاشنی فوق‌العاده مغذی و در عین حال سبک برای ترکیب با قهوه هستید، میوه بهترین جایگزین است. البته توجه داشته باشید که همه میوه‌ها با این نوشیدنی سازگاری ندارند و ممکن است لذت طعم خوشمزه یک فنجان قهوه صبحگاهی را به طور کامل خراب کنند.

در این قسمت چند نمونه از میوه‌هایی که خوردن آن‌ها در کنار یک فنجان قهوه مزه و خواص آن را دو چندان می‌کند را نام می‌بریم:

می‌توان رژیم قهوه را با میوه‌هایی مانند موز و اتواع توت و… همراه کرد تا ویتامین‌های مورد نیاز بدن تامین شود.

انواع رژیم‌های لاغری با قهوه کدام است؟

با توجه به محبوبیت بالای قهوه در بین افراد و نتایج شگفت انگیز این نوشیدنی در کاهش وزن، رژیم‌های لاغری متنوعی به همراه مصرف این نوشیدنی در دنیا ارائه شده است که هرکدام دستورالعمل خاص خود را دارد. در ادامه به شما انواع این رژیم‌ها را معرفی خواهیم کرد:

رژیم قهوه معمولی 15 روزه

در این نوع رژیم شما در کنار رژیم غذایی اصولی خود، 2 الی 3 فنجان قهوه سیاه یا قهوه سبز را که برای کاهش وزن بسیار موثر است در بین وعده‌ها و میان وعده‌های خود میل می‌کنید تا از این طریق چربی‌سوزی و متابولیسم بدن خود را بالا برده و مثل یک شوک عمل کنید.

رژیم لاغری قهوه کانادایی 15 روزه

رژیم لاغری قهوه کانادایی بسیار مشابه رژیم مدیترا‌نه‌ای است که در آن مصرف میوه‌ها، سبزیجات، غلات، حبوبات، دانه‌ها، ماهی و روغن‌های سالم از جمله روغن زیتون مجاز است و مصرف شیرینی‌جات و گوشت قرمز ممنوع است.

همچنین، لبنیات به صورت محدود استفاده می‌شود. رژیم قهوه کانادایی همان است با این تفاوت که قهوه در این رژیم گنجانده شده است. این رژیم کوتاه مدت و کمی سخت است که بایستی تمام اصول و قوانین آن را رعایت کنید.

از طرفی، بعد از اتمام رژیم قهوه کانادایی به مدت 15 روز، حق تکرار آن را تا 6 ماه ندارید. این رژیم میان وعده ندارد و بایستی در زمان اجرای آن از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.  دستورالعمل استفاده از این رژیم بدین صورت می‌باشد:

روز اول

روز دوم

روز سوم

روز چهارم

روز پنجم

روز ششم

روز هفتم

روز هشتم

روز نهم

روز دهم

روز یازدهم

روز دوازدهم

توجه:

روز‌های سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم نیز بایستی برنامه خود را بر اساس روز دوازدهم بچینید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان مجاز به مصرف گوشت قرمز حتی به اندازه کم در این رژیم نیستید!!

همچنین برای تاثیر قهوه بر لاغری باید آن را همراه با یک برنامه غذایی سالم میل کنید در غیر این صورت مصرف تنها چند فنجان قوه همراه با مواد غذایی ناسالم، اثر خود را نخواهد گذاشت.

رژیم 2 روزه قهوه

بسیاری از متخصصان تغذیه، از دست دادن چند کیلو وزن در عرض چند روز را به هیچ عنوان اصولی نمی‌دانند؛ چرا که در طی چند روز ممکن است سلامتی فرد به خطر بیفتد و بدن آب زیادی را از دست بدهد.

رژیم دو روزه قهوه مشابه رژیم سه روزه است با این تفاوت که شما از غذاهای کم کالری که مفصل در رژیم سه روزه عنوان خواهیم کرد در مدت زمان دو روز استفاده می‌کنید و در هر وعده غذایی حتما یک فنجان قهوه سیاه بدون شکر را خواهید داشت. توصیه می‌شود که با توجه به بالا بودن ریسک این دست رژیم‌ها، حتما قبل از انجام آن با پزشک خود مشورت کنید.

رژیم کاهش وزن 3 روزه قهوه

جالب است بدانید که نوشیدن قهوه با هر وعده غذایی به کاهش وزن کمک نمی‌کند. یکی از رژیم‌های بسیار محبوب که به آن رژیم تخم مرغ یا رژیم قهوه سیاه گفته می‌شود یک رژیم غذایی سه روزه است که در آن به مدت سه روز در کنار هر وعده غذایی بایستی قهوه بنوشید.

این رژیم ممکن است یک راه سریع برای کاهش وزن باشد؛ اما ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند. به همین خاطر، توصیه می‌شود که قبل از گرفتن این رژیم حتما با پزشک خود مشورت کنید. همواره بهتر است یک را امتحان کنید که به سلامتی شما آسیب نرساند.

در رژیم سه روزه قهوه افراد غذای بسیار کمی استفاده می‌کنند و بعد از آن یک فنجان قهوه می‌نوشند. شما در این سه روز مجاز هستید که از غذاهای کم کالری استفاده کنید.

قهوه برای لاغری ممکن است یک راه سریع برای کاهش وزن باشد؛ اما ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند.

صبحانه

ناهار

شام

دستور استفاده از رژیم قهوه یا رژیم لاغری با قهوه

وقتی یک رژیم غذایی اصولی را شروع می‌کنید، معمولا بایستی تنوع غذایی سبد رژیمی شما به اندازه‌ای باشد که پس از مدتی رژیم را رها نکنید و از طرفی به مرور زمان بتوانید عادت‌های نادرست غذایی خود را اصلاح کنید.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، یک روش استفاده از رژیم قهوه به صورت کانادایی و به مدت 15 روز ارائه شده است که می‌توانید با توجه به محدودیت زیاد غذایی از آن استفاده کنید و یا اینکه در کنار یک رژیم غذایی اصولی از روش زیر برای لاغری توسط قهوه بهره بگیرید:

مواد لازم

طرز تهیه قهوه برای لاغری

عوارض قهوه برای لاغری چیست؟

همه فوایدی که در توصیف قهوه ذکر کردیم مربوط به زمانی می‌شود که شما آن را در حد اعتدال یعنی بین 2 الی 3 فنجان در روز مصرف کنید. مصرف بیش از حد این نوشیدنی در طولانی مدت می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد:

در رژیم قهوه هر چه بیشتر قهوه مصرف کنید به همان اندازه به خستگی، بی‌خوابی و مشکلات گوارشی شما اضافه خواهد شد.

به منظور کاهش وزن صحیح و بدون بازگشت وزن، باید از رژیم غذایی پیروی کنید که متعادل باشد و هیچ گروه غذایی را حذف نکند. همچنین پیروی از رژیم‌هایی که بر یک ماده غذایی بیش از اندازه تاکید می‌کنند موجب کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن می‌شود.

رژیم غذایی دکتر کرمانی هم برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و هم برای افراد لاغری که می‌خواهند وزن بگیرند، رژیم‌ غذایی متنوعی را پیشنهاد می‌دهد که بدون حذف وعده‌ها و گروه‌های غذایی و همراه با روزمنو است.

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

مواد تشکیل دهنده قهوه فوری سوپریم برای زود انزالی  شامل خرنوب و جنسینگ و قهوه و قارچ گانودرما می باشد

سوالات متداول قهوه برای لاغری

رژیم قهوه یا رژیم لاغری با قهوه چیست؟

رژیم لاغری قهوه اولین بار در کتابی با عنوان عاشقان رژیم قهوه (The Coffee Lover’s Diet) توسط دکتر باب آرنوت به شهرت رسید. این پزشک توضیح داده است که نوشیدن حداقل سه فنجان قهوه در طول روز می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌ها و چربی‌سوزی در روند کاهش وزن کمک کند.

قهوه چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

این نوشیدنی علاوه بر بالا بردن انرژی، متابولیسم بدنی شما را بالا برده و از این طریق به کاهش وزن کمک می‌کند.

عوارض رژیم لاغری با قهوه چیست؟

افزایش فشار خون، کم آب شدن بدن و بالا رفتن حجم ادرار، پوکی استخوان و اختلال در قاعدگی خانم‌ها برخی از مشکلات ناشی از گرفتن رژیم لاغری قهوه است.

آنچه از مقاله قهوه برای لاغری آموختیم:

درباره اثرات قهوه برای لاغری مطالبی را به صورت اجمالی آموختید. قهوه با بالا بردن سطح هوشیاری میزان تحرک و فعالیت روزانه را افزایش داده و موجب افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. به منظور تاثیر قهوه بر لاغری باید در کنار رژیم غذایی و ورزش کردن، روزانه 2 الی 3 فنجان قهوه نوش جان کنید. با این حال رژیم قهوه اگرچه ممکن است منجر به کاهش وزن کوتاه مدت شود، اما در دراز مدت یک رژیم غذایی سالم نیست و می‌تواند منجر به بازیابی وزن و عوارض جانبی ناشی از مصرف بیش از حد کافئین شود. بنابراین برای کاهش وزن ایمن و سالم، باید از برنامه‌های محدودکننده مانند رژیم قهوه، به نفع برنامه‌های پایدارتر اجتناب کنید.

منابع

 

خروج از نسخه موبایل