اجتماعی

آیا رانندگی با موتورسیکلت‌های برقی و سبک هم به گواهینامه نیاز دارد؟

رایس مرکس سدور ترفیزین بلیس راهور فراجا گفت که درویین با هر نوگ ویک کے کیمی زمین مستلزم دانک راحور درویہ است.

بر اساس این گزارش، سرهینگ احمد کرمی اسد با بیان اینکه امکان تردد موتورسیکلت های برقی و موتورسیکلت های زیر 50 سی سی بدون گواهینامه وجود دارد، گفت: این موضوع صحیح نیست و عده ای را می توان بدون گواهینامه موتورسیکلت های با حجم کمتر را مشاهده کرد. وتورسیکلتِی بلکیک می‌کندن که این تعبّم بر لَه و روسل است.

وی با انتقاد از تبلیغات برخی از فروشندگان موتورسیکلت های برقی یا سبک با حجم کمتر از 50 سی سی مبنی بر نداشتن گواهینامه گفت: برخی از فروشندگان به خریداران اعلام می کنند که این نوع خودروها نیاز به پلاک ندارند. و یک جواز.وصفی لغانی و روسلتون غطاء و درفیفی است. شهروندان باید بدانند طبق قانون هر نوع وسیله نقلیه موتوری که در خیابان تردد می کند نیاز به پلاک دارد و راننده مربوطه نیز باید دارای گواهینامه متناسب با منزل باشد.

رئیس مرکز صدور گواهینامه رانندگی شهرستان فرجه ادامه داد: به استناد ماده 2 آیین نامه راهنمایی و رانندگی و آیین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده 1 قانون گواهینامه های رانندگی مصوب 1392 از سوی هیئت وزیران، دارای پلاک کلیه وسایل نقلیه موتوری و همچنین داشتن گواهینامه رانندگی برای رانندگی با این الی تعلیقة علامی است.

وی با تاکید بر اینکه موتورسیکلت ها از این قاعده مستثنی نیستند، افزود: انواع موتورسیکلت ها باید دارای گواهینامه رانندگی موتورسیکلت باشند و هیچ تفاوتی بین کاربراتوری، تزریق سوخت، برقی و… ندارد.

کرمی‌اسد گفت: بر اساس قوانین و مقررات ذکر شده، مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان در کل کشور از تردد خودروهای بدون پلاک یا با راننده بدون گواهینامه جلوگیری می‌کنند.

رئیس مرکز برای رانندگی و رانندگی گواهینامه صادر کرده است

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا