عمومی

آوارگی اقلیمی – مجله لوکس

استان تهران با بیش از 13.5 میلیون نفر جمعیت بزرگترین استان ایران است و 30 درصد صنایع، 36 درصد کارخانه های بزرگ، 40 درصد مصرف بازار، 40 درصد صنایع غذایی، 20 درصد جمعیت را تشکیل می دهد. . مرکز آمار ایران در اولین روز آنلاین 1401 اعلام کرد که تهران با 9 میلیون نفر، مشهد با 3.6 میلیون نفر و اصفهان با 2.2 میلیون نفر بیشترین تعداد شهرهای ایران را در سال 1400 دارند. تخمین زده می شود که دو میلیون و 500 و 300 هزار نفر در این شهر زندگی کنند. از سوی دیر تراهن استان در آنلاین 1400 کرد کرد آنلاین 1400 کرد کے 31 درصد از مردم تهران در سکونتگاه های غیررسمی، مناطق حاشیه شهر و تنظیمات «ناکارآمد» زندگی می کنند. به سفری دیر بیش از یک میلیون نفر از مدرون استان تهران در بفت بریکی‌نشین، ناپایدار و نکارامد زیدن می‌کند.

برجانی‌نشینی با فقر همور است. உத்தை ரிய்கு மாட்ட்டு ، உன்சில்லி ، நுக்கு வார் வாய் ப்ப்புக்க்க்கு வாட்டு விய்பியியியியியியியிக் மாட்டை அப்புக்கார் அப்புக்கார் برجانی‌نشینی به فقر فقر و برادنی آن و اذید مجوهرت برینجی‌نشین‌ها با شهری می‌توندی را برای شهرها در پی می‌آورد در بیه در بیه که بری شرکی بری بای بری استانی برای این تری شهری جمیعی.

فقر یک متغیر مهم مرتبط با آسیب پذیری است، زیرا افرادی که فقیر و بی زمین هستند مجبور می شوند در زمین های ناامن (مانند مزارع سیل زده یا مناطق توسعه نیافته) ساکن شوند تا به مراکز اقتصادی که دارای شغل، مدارس خوب و امکانات بهداشتی هستند نزدیکتر شوند. کاهش خطرات (مانند سیل یا فرسایش خاک) کافی نیست، زیرا برای کسب درآمد هزینه بیشتری دارند و دسترسی ارزان‌تری به خدمات بهداشتی و آموزشی دارند. با بادین جمعیت محله های فقری نشین، هر کرکی به آن می تواند سدها فاگری را در یک آن در یک استوتوم ههههاماز به به دیلی به او.

با افزایش دمای سطح زمین، احتمال خشکسالی های بیشتر و افزایش شدت طوفان ها وجود خواهد داشت. تغییرات آب و هوایی جهانی، خطرات آب و هوایی و خطرات شدید تغییرات آب و هوایی تشدید می شوند. افزایش دمای هوا و آب منجر به بالا آمدن سطح دریا، طوفان های شدیدتر و سرعت باد بیشتر، خشکسالی ها و فصول آتش سوزی شدیدتر و طولانی تر، باران و سیل شدیدتر می شود. در این مورد، شواهد بسیار زیاد و نتایج ویرانگر است.

برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد تخمین می زند که سازگاری با تغییرات اقلیمی و مقابله با خسارات، سالانه 140 تا 300 میلیارد دلار هزینه برای کشورهای در حال توسعه تا سال 2030 دارد. در مارس 2019، طوفان «آیدا» بیش از هزار نفر را در سراسر زیمبابوه، مالاوی و موزامبیک در آفریقای جنوبی کشت و میلیون‌ها نفر دیگر را بدون غذا یا خدمات اولیه رها کرد. اذا زمین لغزشهای مرجبار، خانه را مدفون کرد و زمین کرد را کرد کردہ کردہ کے کے ہے کے کے کے کرد. طوفان “کانت” تنها شش هفته بعد وارد موزامبیک شد و به مناطقی که از آن زمان تاکنون توسط ماهواره رصد نشده اند، خسارت وارد کرد.

স্র্র সালা 2020 ، অস্তরিল্র রা দ্র্ত্র প্শ্ল পাস্শিন্যানিয়ি জান্গ ডাদা ডাদা ؛ پس از گرم‌ترین سالی که خاک را به شکرتین کوک کرده بود. این آتش سوزی ها بیش از 10 میلیون هکتار را سوزاند، حداقل 28 نفر را کشت، تمام روستاها را با خاک یکسان کرد، خانه های هزاران خانواده را ویران کرد و میلیون ها نفر را خطرناک کرد. بیش از یک بیلیں هیمان کلده اند و بریک از کینها و اکوسیستمها مسک است ایزیا شوند.

عمل از فیرق و فقیر عربة عربة اما از اینکه ما با عیندای به هریکی ایندیده شده روبه‌رو إدیمه‌رو، ایاده به کاکی که بر کیمه را به می‌کشند که هم‌همه است. یکی بی‌عدالتی است: کسانی که در فقر زندگی می‌کنند، اگرچه کمترین مسئولیت را در قبال وقوع این بحران بر عهده دارند، اما بیشترین آسیب را از تغییرات اقلیمی می‌بینند.

تغییرات آب و هوایی مردم را مجبور می کند خانه های خود را در خانه داشته باشند، آنها را فقیرتر کرده و فقر را افزایش می دهد. मेरद रोड़ोटा फैकीरतर حداقل चार परपार है मेER मेरदा फैका फैक बह लिदी पेदेडी‌ह वेब हैय हैया आवारे मी‌शोंद. جهان در حال رقابت با زمان برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کمک به آسیب پذیرترین افراد برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی است.

روند غرم شدن به درائن تنزر همة همایی شهد شده است. تغییرات اقلیمی با امواج گرمای طولانی تر، روزهای گرما شدیدتر و دماهای بالاتر از سوابق تاریخی، اثرات رویدادهای شدید گرما را بدتر و تشدید خواهد کرد. افزایش خطر سیل ناگهانی به دلیل پتانسیل افزایش شدت رویدادهای کوتاه مدت بارندگی، به ویژه برای محیط های شهری که رطوبت خاک کمتر جذب می شود – و گاهی اصلاً جذب نمی شود – و تقریباً تمام بارندگی ها به رواناب این موضوع زمانی که با افزایش سطح دریا همراه با افزایش شدت بارندگی همراه باشد، بیانگر آن است که در آینده خطر وقوع سیل برای بسیاری از مناطق از نظر فراوانی و بزرگی افزایش خواهد یافت.

*منتشر شده در گادی پیام ما. شماره 2414 10 آبان 1401

6565

دکمه بازگشت به بالا