استان ها

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در تقویت و توسعه نشاط اجتماعی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و رونق تولید تاثیر شایانی دارد

به گزارش خبرگزاری مجله لوکس استان سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان روز شنبه 30 دی‌ماه 1402 در نشست تبیین مشارکت در انتخابات با جامعه مهارتی استان سمنان در محل سالن آمفی‌تاتر اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان اظهار داشت: ارائه مهارت‌های فنی و تخصصی در بحث آماده‌سازی افراد جهت ورود به بازار کار و فعالیت در شرکت‌های صنعتی و تولیدی توسط اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان امری ارزشمند است.

وی افزود: مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند در بحث تولید ثروت در روستاها و همچنین توسعه و تقویت مشاغل خانگی از طریق برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی، نقش‌آفرینی موثری داشته باشد.

هاشمی خاطرنشان ساخت: جامعه هدف و مخاطبین مجموعه اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، گستره بسیار وسیعی داشته و جامعه‌ای بسیار ارزشمند است.

استاندار سمنان گفت: اقدامات و برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مهارت‌افزایی توسط این مجموعه برای جامعه مخاطب خود، در جهت تقویت و توسعه نشاط اجتماعی، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و رونق تولید، تاثیر شایانی دارد.

محمود فیض سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز در ابتدای این همایش، برگزاری اردوهای جهادی برای 594 نفر از روستائیان، اجرای دوره‌های مهارتی برای 434 نفر در راستای توسعه اشتغال روستاییان و عشایر در مناطق هدف، برگزاری برنامه‌های آموزشی برای 174 نفر از ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی در راستای نشاط اجتماعی، اجرای 4 دوره مسابقات آزاد مهارت با شرکت 168 نفر و اعزام 40 نفر از نخبگان مهارتی استان به مسابقات ملی مهارت و کسب مدال و دیپلم افتخار در این مسابقات را از جمله اقدامات امیدآفرین و اثربخش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان در دولت سیزدهم عنوان کرد.

شایان ذکر است همایش جامعه مهارتی استان سمنان با هدف تبیین مشارکت در انتخابات با حضور بالغ بر 150نفر از جامعه مهارتی استان سمنان شامل پیشکسوتان، مهارت‌آموزان، مهارت‌آموختگان، مدیران آموزشگاه‌های آزاد، مربیان، کارکنان و مدیران اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان و با سخنرانی استاندار سمنان، برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا