بین الملل

آستین: آمریکا بر روی تضعیف تهدیدات ایران علیه دریانوردی متمرکز است

به گزاش مجله لوکس، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز سه‌شنبه و در یک جلسه استماع در کنگره گفت: دولت رئیس‌جمهور بایدن خواستار تخصیص ۶۰ میلیارد دلار برای کمک به شرکای‌مان از جمله اسرائیل، اوکراین و تایوان شده است.

آستین با ادعای اینکه اقدام حماس علیه رژیم صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر «یک جنایت جنگی» بود، تصریح کرد: اگر اسرائیل می‌خواهد به نتیجه‌ای پایدار (در غزه) دست یابد، باید نیازهای بشردوستانه مردم فلسطین را فراهم کند.

به گزاش مجله لوکس، وی که در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا صحبت می‌کرد، ادامه داد: ما از طریق هوا به غزه کمک می‌فرستیم و به دنبال ایجاد کریدوری دریایی برای ارسال کمک‌های بیشتر به غزه هستیم.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه مدعی شد ایالات متحده شواهدی مبنی بر اینکه اسرائیل مرتکب نسل‌کشی در غزه شده است، ندارد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی نیز به تلافی این حملات و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است که تاکنون بیش از ۳۳ هزار شهید برجا گذاشته است.

آستین همچنین با تاکید بر لزوم حمایت واشنگتن از کی‌یف عنوان کرد: ما باید به حمایت از اوکراین ادامه بدهیم چراکه نتیجه این درگیری تبعاتی جهانی در پی خواهد داشت و بر روی امنیت ملی ما نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وزیر دفاع آمریکا همچنین «چین» را برجسته‌ترین تهدید علیه واشنگتن قلمداد کرد.

این مقام ارشد آمریکایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود مدعی شد: ما بر روی تضعیف تهدیدات ایران علیه دریانوردی تمرکز می‌کنیم.

وی همچنین ادعا کرد که «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای»، «گروه‌های نیابتی» و «حمایت ایران از تروریسم» موجب تضعیف منطقه می‌شود.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا