آذرپیرا و امامی شانس المپیکی شدن دارند/شرایط سخت کامران در ۹۷ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علیرضا رضایی سرمربی تیم کشتی آزاد استان تهران در نشست خبری هیأت کشتی تهران، گفت: باید از اکبر فلاح به عنوان بزرگ ما و بزرگ کشتی ایران که در سمت مدیر فنی کشتی آزاد تهران مشغول به فعالیت هستند تشکر کنم. با توجه به تجارب وسبقه ای که سراغ داریم قطعاً هیأت کشتی به سمتی می‌رود که تمرکز اصلی اش روی رده‌های پایه است که کار بسیار خوبی است و نتایج آن را در سال‌های آتی خواهیم دید.

روند توسعه کشتی از رده پایه شروع می‌شود

وی ادامه دا: ما اگر اضلاع کشتی را به شکل پازل طراحی کنیم شروع آن با رده‌های پایه است. مسابقات خردسالان و نونهالان با حضور گسترده کشتی گیران به شکل فستیوال برگزار شده و این روند ادامه خواهد شد که این امر باعث علاقمندی نونهالان و نوجوانان به کشتی خواهد شد.

سال آینده برای کشتی تهران سال خوبی است

دارنده مدال نقره المپیک، خاطرنشان کرد: شاید در دو یا سه سال آینده نتایج پیشرفت کشتی تهران را در رده‌های مختلف سنی خواهیم دید. فکر می‌کنم سال آینده سال خوبی برای کشتی تهران خواهد بود و قطعاً نتایج اقدامات بسیار خوبی که انجام شده را خواهیم دید.

آذرپیرا و امامی شانس المپیکی شدن دارند

وی درباره حضور یونس امامی و امیرعلی آذرپیرا در تیم ملی کشتی آزاد، گفت: این دو کشتی گیر تهران این شانس را دارند که به عنوان ملی پوش عازم المپیک پاریس شوند و قطعاً شانس بالایی برای کسب موفقیت در این رویداد بزرگ خواهند داشت.

کار کامران قاسمپور در ۹۷ کیلوگرم سخت است

وی با اشاره به شرایط قاسمپور گفت: اعتقاد دارم کامران قاسمپور کشتی گیر ۹۲ کیلوی تاپ در جهان است و اگر وزن المپیکی بود به ۳ یا ۴ مدال طلا می‌رسید. برای جهانی هم او گزینه اصلی ۹۲ کیلوگرم است. ما قهرمان‌های بزرگ زیاد داشتیم اما کمتر کشتی گیری مثل قاسمپور داشته ایم اما با این وجود همیشه معتقد بوده ام کار او در وزن ۹۷ کیلوگرم سخت و دشوار است و کشتی گیر این وزن نیست.

مهار کردن کشتی‌گیری مثل آذرپیرا سخت است

وی ادامه داد: آذرپیرا شرایط رو به رشدی داشته و با توجه به شرایط روحی و انگیزشی که از او میبینم هر روز رو به جلو حرکت می‌کند.مهار کردن چنین کشتی گیرانی که انگیزه زیادی در اوج جوانی دارند سخت است و کشتی گیرانی که در تاریخ المپیک چهره شدند یا تجربه زیاد داشته اند یا مثل آذرپیرا در اوج جوانی عطش برای موفقیت و کسب مدال داشته اند.

در آسیا کار سختی برای کسب سهمیه داریم

رضایی عنوان کرد: یونس امامی هم با توجه به اینکه تجربه بیشتری دارد شانس بالایی برای کسب مدال دارد. البته ما کار سختی در آسیایی برای کسب سهمیه داریم و رقابت سنگینی برای کسب سهمیه المپیک خواهیم داشت اما قطعاً سهمیه گرفتن یونس امامی از نظر روحی و روانی به او کمک می‌کند.

دور هم جمع شدیم تا کشتی تهران پیشرفت کند

وی درباره حضور در کشتی تهران و همکاری با هیأت کشتی، گفت: آقای علی عسگری قبل از اینکه کاندید شوند از من کمک خواستند. من هم گفتم اگر شما بیایید من هم هستم. در دلم خدا خدا می‌کردم ایشان نیاید. بعد که انتخاب شدند با دل قرص خدمت ایشان و آقای فلاح رسیدم تا کار را شروع کنیم. شناختی که از قدیم از آقای علی عسکری داشتم باعث شد به اینجا بیایم. می دانم دغدغه اصلی ایشان کشتی تهران است و حضور او در کشتی تهران موهبتی برای کشتی ماست. با حضور او همه دور هم جمع شده اند و تلاش همه رشد و پیشرفت کشتی تهران است.

توانایی کسب مدال در ۶ وزن المپیکی داریم

رضایی درباره پیش بینی خود از عملکرد کشتی آزاد ایران در المپیک پاریس، گفت: ما توانایی کسب مدال را در هر ۶ وزن المپیکی داریم. هیچ کس نمی‌داند چند مدال می‌گیریم و نمی‌توانیم پیش بینی دقیقی داشته باشیم. کشتی گیران ما نیاز به آرامش دارند و اسم بردن از شانس‌های مدال باعث ایجاد بار روانی بر روی آنها می‌شود. فکر می‌کنم به شرط کسب سهمیه‌های باقیمانده در مسابقات آسیایی، روند آماده سازی تیم برای المپیک خیلی بهتر خواهد بود.

کار سختی برای کسب سهمیه در ۵۷ و ۷۴ داریم

دارنده مدال‌های نقره المپیک و برنز جهان، افزود: کار ما برای کسب سهمیه المپیک در اوزان ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم سخت‌تر از وزن ۹۷ کیلوگرم خواهد بود و اگر بتوانیم در مرحله نخست به ۳ سهمیه برسیم کار بزرگی خواهد بود. وقتی کشتی نتیجه بگیرد همه ما حال خوبی داریم و سرمان را بالا می‌گیریم.

گرفتن مالیات بابت شهریه کشتی زنگ خطر است

وی تاکید کرد: تا وقتی حمایت مسئولان نباشد نمی‌توان انتظار زیادی از هیأت کشتی به تنهایی داشت. باید در بحث معیشت مربیان کشتی تجدید نظر اساسی صورت بگیرد و مسئولان در عمل حمایت جدی داشته باشند. گرفتن مالیات بابت شهریه کشتی گیران و ورزشکاران زنگ خطر جدی برای ورزش ماست و باعث می‌شود با افزایش شهریه‌ها، خانواده‌ها تحت فشار قرار بگیرند و بسیاری قید رفتن به باشگاه‌های ورزش را بزنند که عواقب جدی در زمینه‌های مختلف در اجتماع خواهد داشت.

اخلاقی: به دنبال افزایش تعداد تیم‌های تهرانی در لیگ برتری هستیم

حبیب الله اخلاقی مدیرفنی کشتی فرنگی استان تهران، نیز در این نشست، گفت: همه متحد و یکدل هستیم با کمک همه مربیان کشتی فرنگی تهران، شاهد رشد و موفقیت کشتی تهران باشیم. امیدوارم در سال آینده نیز شاهد عناوین بیشتر کشتی فرنگی تهران باشیم. در تلاشیم تعداد تیم‌های بیشتری را از تهران وارد لیگ کشتی فرنگی کنیم. در رده سنی بزرگسالان ما محمدحسین محمودی را در تیم اعزامی به بلغارستان داشتیم و تمام سعی ما این است کشتی گیران از رده‌های پایه وارد رده سنی بزرگسالان شوند.

دکمه بازگشت به بالا